Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Żuławy bez prądu

Na przełomie lipca i sierpnia rozpoczną się pierwsze prace melioracyjne na Żuławach, które przeprowadzone zostaną za pieniądze Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Wiosną, województwo warmińsko-mazurskie, jako jedno z dziewięciu, otrzymało z EBI 34 mln złotych na poprawę stanu zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Z tej puli na zabezpieczenie Żuław Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie przeznaczy 22 mln.
     Teraz rozstrzygane są ostatnie przetargi na prace melioracyjne, które zostaną przeprowadzone w Elblągu oraz na terenie gmin: Markusy, Gronowo Elbląskie i Rychliki. W tym roku będą to m.in.: regulacja dalszego, górnego odcinka rzeki Kumieli oraz modernizacje wałów przeciwpowodziowych na rzekach: Dzierzgonce, Dzierzgoni i Tynie oraz wału czołowego Jeziora Drużno.
     Większość "europejskich" pieniędzy przeznaczona zostanie jednak na inwestycje, które wykonane zostaną w przyszłym roku i roku 2004. W tym sezonie z 22 mln na inwestycje na Żuławach wydane zostaną 2 mln zł.
     Dodatkowo, budżet Zarządu Melioracji powiększył się w tym roku o milion złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i 2 mln z rezerwy ministra ochrony środowiska. Jednak, zdaniem dyrektora ZMiUW, Henryka Dzioby, pieniądze z EBI nie rozwiązują problemu Żuław:
     - Środki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego czy z budżetu państwa to już coś, jeśli chodzi o poprawę zabezpieczenia przed powodzią. Są to jednak pieniądze na inwestycje: modernizacje i odbudowę. To, co natomiast dokucza nam najbardziej, to brak środków na bieżące utrzymanie i pracę urządzeń melioracyjnych, m.in. na energię. Mam nadzieję, że nie dojdzie do wyłączenia prądu, co groziło nam w ubiegłym roku, ale podobnie, jak w latach poprzednich, przyznany nam budżet pokrywa 30 procent kosztów utrzymania - mówi Henryk Dzioba.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • i znowu ktoś weźmie kasę i w Elblągu pracę wykonywać będą firmy z Gdańska i pracownicy spoza Elbląga , obym się mylił !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  NTC(2002-07-25)
 • Albo inaczej: 60% wpadnie bezpośrednio do prywatnej kieszeni kogoś "ważnego", pozostała część też ale w wyniku nie uczciwych przetargów typu "wygracie przetarg jeśli w części, produkty, surowce, itp. będziecie się zaoparywać w firmie ...". To po pierwsze..., po drugie: Olsztyn - jak zwykle - nic w Elblągu z zawiści robić nie będzie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  M.V.(2002-07-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Samochody używane HADM Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski