Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Lubię pracować z kobietami...

Elbląg, Lubię pracować z kobietami...

Kobiety łagodzą obyczaje w polityce i mają wiele cech, którymi przewyższają mężczyzn: opanowanie, konkretność, skrupulatność. Grzegorz Nowaczyk, kandydat na prezydenta Elbląga, odpowiada na nasze pytania dotyczące spraw kobiet.

– Czy zastanawiał się Pan nad problemami elbląskich kobiet, czy raczej skupia się Pan na sprawach ogólnych, dotyczących obydwu płci?
     
Grzegorz Nowaczyk: – Problemy mieszkańców Elbląga są jednocześnie problemami kobiet. Kwestie związane z rynkiem pracy, nie tylko dotyczące kobiet, dotykają przecież całe rodziny, a ciężar ten rozkłada się nierównomiernie. Na pewno skupię się na problemach obu płci, chociaż doskonale wiem, że w niektórych obszarach kobiety potrzebują szczególnego wsparcia. Z pewnością do tych działań należy włączyć organizacje pozarządowe oraz istniejące stowarzyszenia. Trzeba też pozwolić kobietom na rozwijanie inicjatyw w zakresie troski o siebie i swoje rodziny. Elbląskie kobiety są aktywne i z pewnością, przy wydatnej pomocy władz miasta, mogą wiele zrobić na rzecz tych, którym tej aktywności jeszcze brakuje.
     
     – Jak Pan uważa, czy w naszym mieście kobiety są dyskryminowane na rynku pracy?
     
– Dużo mówi się o dyskryminacji kobiet na rynku pracy, myślę, że w Elblągu nie jest to podstawowym problemem, ale z pewnością zdarzają się takie przypadki. Merytoryczne przygotowanie, fachowość i profesjonalizm powinny stanowić o wyborach na określone stanowiska pracy, gdy dzieje się inaczej, jest źle. Uważam, że kobiety mają wiele walorów, którymi przewyższają mężczyzn, np. są bardziej opanowane, konkretne, skrupulatne.
     
     – Przejdźmy do problemów zdrowotnych… Wbrew pozorom, dostęp do badań profilaktycznych nie jest taki prosty i oczywisty. Wiele kobiet musi robić sobie cytologię czy mammografię na własny koszt, są takie, które nie mają pojęcia, kiedy i jak te badania wykonywać. Czy ma Pan jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?
     
– Badania profilaktyczne to bardzo ważna sprawa. Wydaje się, że w tym zakresie dzieje się bardzo dużo, ale z pewnością jeszcze o dużo za mało. Na pewno należy wzmóc działania pozwalające dotrzeć do tych kobiet, które nie śledzą informacji w mediach, Internecie. To ogromna grupa pań potrzebujących pomocy w podjęciu decyzji o pójściu na badania, znalezienia na to czasu itp. Do nich trzeba dotrzeć i nimi zająć się przede wszystkim. A odnośnie wszystkich kobiet – więcej informacji, spotkań z fachowcami, uświadamiania konieczności badań profilaktycznych, no i jak najwięcej darmowych badań, przynajmniej tych podstawowych.
     
     – Jeśli zostanie Pan prezydentem, ma Pan zamiar współpracować z takimi organizacjami jak np. Elbląskie Amazonki?
     
– Mam zamiar współpracować ze wszystkimi organizacjami, których działania zmierzają do poprawy bytu mieszkańców. Elbląskie Amazonki działają bardzo aktywnie, są widoczne w swych poczynaniach, robią wspaniałą pracę wspomagającą kobiety po ciężkich, życiowych przejściach. Pozwalają myśleć pozytywnie o przyszłości, która w czasie ciężkiej choroby jawi się dość dramatycznie. Mają ogromne sukcesy na tym polu.
     
     – Czy zna Pan jakieś elbląskie kobiece stowarzyszenia?
     
– Elbląskie organizacje kobiece to wspomniane Amazonki, Liga Kobiet Polskich, Lions Cub Kobiet działający od 1999 r. Ponadto kobiety działają w innych organizacjach i stowarzyszeniach elbląskich zarezerwowanych nie tylko dla kobiet, ale kobiety maja tam znaczącą pozycję.
     
     – Zapewne zdaje Pan sobie sprawę, że w Elblągu jest problem ze żłobkami, których jest zbyt mało, przedszkole są przepełnione, nie wszystkie spełniają oczekiwania rodziców. Jakie są, według Pana, możliwości rozwiązania tych problemów?
     
– Dużo mówi się o problemie żłobków i przedszkoli w Elblągu. Jeśli chodzi o przedszkola, to na pewno jest już nieco lepiej. Oczywiście nie jest to stan idealny. Nie wszystkie przedszkola spełniają oczekiwania rodziców w zakresie edukacji ich dzieci. Nie wszystkie też dzieci mogły dostać się do przedszkola wybranego przez rodziców, właśnie tego, a nie innego. Taka sytuacja ograniczona jest oczywiście ilością miejsc w konkretnym przedszkolu. Sytuacja ta ma może i powinna się zmienić. Dzieci powinny uczęszczać do przedszkola, bowiem tam dostają szansę uczenia się, pod okiem fachowców, zarówno postaw społecznościowych, funkcjonowania w grupie, jak też rozwijają swoje umiejętności. Przedszkole dobrze przygotowuje do nauki w szkole. Należy czynić starania, by przedszkole nie było zbyt odległe od miejsca zamieszkania. Zatem troskę o przedszkola, ich ilość, bazę i programy należy stawiać jako priorytet. Kwestie żłobków także powinny być rozwiązane, coraz więcej rodziców pracujących chce powierzyć swe małe pociechy fachowej opiece. Nie ufają nieznajomym opiekunkom, znalezionym przypadkiem. Ta sprawa od niedawna stała się tematem, który trzeba dokładnie analizować. Zwiększenie miejsc w żłobkach jest konieczne.
     
     – A na koniec trochę mniej poważnie. Proszę się przyznać, woli Pan współpracować z kobietami czy mężczyznami?
     
– Współpraca to wzajemne zrozumienie, niekoniecznie zgadzanie się w każdym względzie, to fachowość, umiejętność wypracowywania wspólnych stanowisk. Powiedziałem już, iż kobiety są konkretne, opanowane, skrupulatne, a to niezmiernie ważne, bardzo to cenię. Lubię pracować z kobietami, ale wszędzie powinna być zachowana równowaga. Liczą się kwalifikacje, umiejętność pracy w zespole, dobra komunikacja interpersonalna. Jestem przekonany, że kobiety to potrafią.
     
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Dyskryminacja kobiet w Elblągu? No nie ludzie trzymajcie mnie bo zaraz wyjdę z siebie i stanę obok. Gdzie jak gdzie, ale w Elblągu to raczej mężczyźni są dyskryminowani, co doskonale widać na naszym rynku pracy. Elbląg jak żadne inne miasto w Polsce tak bardzo uważa na dyskryminację kobiet, więc bardzo proszę nie uśredniać Elbląga i nie wmawiać, że w Elblągu jest dyskryminacja - a jak jest to napewno mężczyzn.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • POkemony obiecują wszystko każdemu nie wierzcie POkemonom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • no masz babo placek a z mężczyznami nie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • A tak na marginesie to badanie profilaktyczne wykonywane są w szpitalu koleżanki z PO, więc jak jest ich za mało to proszę powiadzieć to właśnie koleżance z wojewódzkiego, a nie mydlić nam oczu. Poza tym to badania profilaktyczne opłacane są z budżetu centralnego, którego dysponenetem jako rząd od trzech lat jest Platforma Obywatelska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • Portel i info przebily juz chyba TVN i GW w sianiu PO-wskiej propagandy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • Panie Grzegorzu w Elblągu działają stowarzyszenia kobiece. Dla przykładu i Pańskiej wiedzy między innymi Amazonki, Liga Kobiet Polskich, Victoria, Stowarzyszenie Promocji Zawodowej Kobiet i Młodzieży, itp. , itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • admin Zwolenników drugiej opcji uprzejmie informuję, że czekamy na obiecany wywiad z prezydentem Słoniną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  admin(2010-12-01)
 • Nieeee !!!!! Nowaczyk w celu omamienia elblaskiego społeczenstwa zachowuje sie jak KLAMCA I OSZUST. Dyskryminacja kobiet w Elblagu ?!!!!!. Internauta wymienił jakie działaja oraganizacje kobiece w Elblagu Były takż u Komorowskiego. PO oraz elblaskie media którzy zarzadzają PO działacze o czym wiadomo te kłamstwa drukuja To Jest Skandal. Ludzie na tego kłamce Nowaczyka nie głosujcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • OTO KŁAMCA !!! zwolennik tezy "Ciemny lud to kupi "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • oj urzednicy urzednicy. .. macie placone za te komentarze i za rozdawanie ulotek???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • nowaczyk na prezydenta miasta elbląg ! jesli wybuduje skatepark ! bo skate park to promocja dla miasta roznego rodzaju zawody itp. mlodzi ludzie na bmx'ach lub na desce nie maja gdzie sie rozwijac. grzegorz nowaczyk moze by zapewnil miejsce gdzie mogli by rozwijac swoja pasje a nie stac pod blokiem i pic alkochol!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czlonek stowarzyszenia esse(2010-12-01)
 • Lubię pracować z kobietami?! pozostaje tylko kwestia czy te kobiety lubią pracować z Panem? a może żeby zwiększyć jeszcze swój elektorat dopisze Pan - lubię pracować z elfami, krasnalami, dziadkami, babciami, wierzącymi, ateistami, wykształconymi i niewykształconymi, gejami i hetero? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bulwers(2010-12-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna