Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przełom w medycynie estetycznej

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2013-07-16
Aktualizowany 2013-07-20 08:00
 

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Karboksyterapia na całym świecie staje się lekiem w walce z podstawowymi problemami, z jakimi przychodzą pacjenci do gabinetów medycyny estetycznej - mówi Gabriel Ruciński, lek. kardiolog, specjalista medycyny estetycznej, szef Kliniki Estetyki Ciała Bellamed, która jako jedyna w Elblągu wprowadziła zabiegi karboksyterapii.

Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana m.in. na całe ciało, twarz, w tym również okolice oczu, a także skórę głowy. Najważniejsze wskazania, jeśli chodzi o estetykę, to cellulit, tkanka tłuszczowa, blizny, rozstępy, brak elastyczności skóry ramion, nóg czy brzucha, zwiotczenia skóry po ciąży i utracie wagi oraz cienie pod oczami. To jedyna nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna metoda radzenia sobie z tym ostatnim problemem. Najczęstszą przyczyną powstawania cieni jest słabe ukrwienie okolic oka i cienka skóra. Karboksyterapia bardzo szybko zwiększa przepływ krwi w tym obszarze. Podając dwutlenek węgla maksymalnie zwiększamy dopływ krwi do tkanki. Urządzenie do zabiegu jako jedyne pozwala na działanie tak blisko oka. Dodatkowym plusem jest to, że pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.
     Karboksyetrapia stosowana jest również w celach leczniczych przy zmianach naczyniowych, trudno gojących się ranach, skurczach nóg, łysieniu oraz wszędzie tam gdzie mamy problem z niedokrwieniem i zaburzeniami krążenia – dodaje lek. Gabriel Ruciński.
     
     Jak to działa?
     Dwutlenek węgla to bezwonny, bezbarwny, niepalny gaz. W medycynie wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. To dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. Dwutlenek węgla podany pod skórę przyspiesza przepływ krwi, stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry. Efektem tych procesów jest wzmocnienie napięcia skóry i zwiększenie jej grubości. Pacjent obserwuje w zależności od leczonego obszaru, zmniejszenie ilości drobnych zmarszczek, podwyższenie napięcia skóry opadającego podbródka czy szyi, mniej widoczne rozstępy i blizny.
     
     Jak karboksyterapia wpływa na redukcję cellulitu?
     Cellulit jest zmianą spowodowaną nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, powodującym nierówności na powierzchni skóry, towarzyszą mu zmiany budowy tkanki łącznej. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe odbudowują się, wznowieniu ulega mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona i staje się sprężysta. Karboksyterapia jest jedyną metodą wpływającą na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki kompleksowemu działaniu terapii, jest to najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sposobów całkowitej redukcji cellulitu.
     
     Jak karboksyterapia działa na blizny i rozstępy?
     Skuteczność karboksyterapii w gojeniu się oraz eliminacji blizn jest przełomowa. Wcześniej rozległe blizny, można było zredukować tylko za sprawą inwazyjnych przeszczepów skórnych. Obecnie za sprawą karboksyterapii terapia może być zakończona w ciągu 15 minut, jest to zależne od wielkości obszaru poddanego leczeniu, a pacjenci bezpośrednio po zabiegu mogą powrócić do codziennych czynności. Proces usuwania blizn zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniowa blizny, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO₂ jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu. Podobnie jest w przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępu zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze.
     
     Czy podawanie dwutlenku węgla jest bezpieczne?
     Całkowicie. Karboksyterapia jest znana od 70 lat i bardzo dokładnie przebadana. W każdej minucie życia wytwarzamy dwutlenek węgla – mówi lek. Gabriel Ruciński. To fizjologiczny proces i stosując karboksyterapię w nic nie ingerujemy. Nie podajemy substancji obcych dla organizmu. Po podaniu pod skórę, dwutlenek węgla podlega naturalnej przemianie chemicznej w kwas węglowy. Receptory skóry wyłapują zmianę ciśnienia w obszarze, gdzie zrobiliśmy iniekcję, następuje szybko dopływ krwi, wyrównanie ciśnienia i podanie tlenu. Tak działa nasz organizm.
     
     Zabieg karboksyterapii można wykonać już w Elblągu. Do swojej oferty wprowadziła go Klinika Estetyki Ciała Bellamed. Zapisy na zabieg przyjmowane są pod nr telefonu 600 511 512.
     

 


     

----------- Reklama -----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl