Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stomatologia dziecięca

Elbląg, Stomatologia dziecięca W gabinecie jest specjalnie stowrzony kącik dla dzieci.

Objęcie opieką stomatologiczną dzieci, szczególnie małych dla których jest to pierwszy kontakt z dentystą, jest dużym wyzwaniem zarówno dla rodziców, jak i dla personelu gabinetu. Duże znaczenie przykłada się do stworzenia takich warunków, aby dziecko nie zostało zrażone do wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Pozytywne odczucia u dzieci związane z wizytą u dentysty, to połowa sukcesu. Dlatego kontakt z małym pacjentem zaczynamy zawsze od adaptacji i oswojenia z nowym miejscem jakim jest gabinet stomatologiczny, ze sprzętem stomatologicznym oraz zapoznajemy dziecko z personelem gabinetu. By dziecko nie zostało zrażone do stomatologa, rodzice szczególnie powinni przykładać uwagę, aby nie przekazywać dzieciom lęków związanych ze stomatologiem.
     Bardzo ważnym elementem w stomatologii dziecięcej jest zapobieganie problemom stomatologicznym, dlatego zalecamy regularne wizyty u dentysty nawet od momentu wyrżnięcia pierwszych zębów. Poza sprawdzeniem, czy rozwój twarzy i jamy ustnej postępuje w prawidłowy sposób, rodzice otrzymują wskazówki dotyczące pielęgnacji wyrzynających się zębów mlecznych oraz zalecenia prawidłowego odżywiania dziecka.
     U małych dzieci w wieku od dwóch do trzech lat bardzo często występuję tzw. wczesna próchnica. Dlatego w przypadku zauważenia przez rodzica plam lub przebarwień na dopiero co wyrżniętych zębach, należy niezwłocznie skonsultować się ze stomatologiem.
     Kolejnym krytycznym momentem jest wymiana uzębienia mlecznego na stałe. Pierwsze zęby stałe, najczęściej szóstki mogą być narażone na próchnicę, ponieważ dziecko może je niedokładnie czyścić. W przypadku systematycznych wizyt kontrolnych u stomatologa, okres wyrzynania się "szóstek" nie jest przeoczony, a świeżo wyrznięte zęby odpowiednio zabezpieczamy przed próchnicą poprzez zabieg lakowania bruzd i szczelin.

  W gabinecie został specjalnie stworzony kącik dla dzieci W gabinecie został specjalnie stworzony kącik dla dzieci

Lakowanie, czyli uszczelnianie bruzd polega na pokryciu bruzd i zagłębień w zębach stałych specjalnym lakiem. Bruzdy i szczeliny ze względu na swoją niekorzystną budowę są miejscami, które trudno jest wyczyścić z resztek pokarmu przy pomocy szczoteczki do zębów, co ułatwia rozwój bakterii i sprzyja powstawaniu próchnicy. Zabieg uszczelniania skierowany jest głównie do dzieci, i powinien być przeprowadzony do 3 miesięcy od wyrznięcia zęba. Uszczelnia się przedtrzonowce i trzonowce stałe (najbardziej zagrożone próchnicą są szóstki), a także zagłębienia górnych bocznych siekaczy stałych. Skuteczność prawidłowo przeprowadzonej metody lakowania bruzd jest wysoka. Redukcja próchnicy (do ok. 90%), uzależniona jest od utrzymania się materiału uszczelniającego, dlatego konieczna jest kontrola laku, ponieważ cienka warstwa może się zetrzeć pod wpływem sił żucia.
     

Bella Dent
     Profesjonalna Higiena
     Stomatologiczna
     zaprasza na wizytę profilaktyczną
     Elbląg, ul. Giermków 26/3
     Rejestracja:
     tel. 55 623 80 13
     tel. 505 093 007
     www.bella-dent.pl

     
     --------- Reklama --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl