Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Usuwanie pajączków i żylaków w Klinice Medesta

 

Rozszerzone żyłki i pajączki na nogach są z pewnością defektem estetycznym. Dodatkowo mogą też być pierwszym objawem przewlekłej niewydolności żylnej. Na pytania dotyczące żylaków, ich powstawania i leczenia odpowiada dr n. med. Danuta Dąbrowska z kliniki Medesta.

Pani doktor, z jakiego powodu powstają pajączki i żylaki?
     Dr n. med. Danuta Dąbrowska: Powstawanie pajączków i żylaków to skomplikowany i złożony proces. Tego typu zmiany są najczęściej objawem niewydolności żylnej. Udział w tym odgrywają uwarunkowania genetyczne oraz styl życia, na który składa się wiele czynników takich jak odżywianie, wykonywany zawód, aktywność fizyczna, otyłość, przyjmowane leki.
     
     Czy są to zmiany groźne dla naszego zdrowia?

     Żylaków nie należy lekceważyć. Obecnie medycyna proponuje różne metody i zabiegi lecznicze dotyczące tego schorzenia. W klinice Medesta wykonujemy zabiegi skleroterapii a także laserowego usuwania pajączków. Zabiegi te są wykonywane przez lekarzy z wieloletnim doświadczeniem: chirurgów specjalizujących się w chirurgii naczyniowej oraz dermatologów. Zobacz nasz zespół.
     

     Na czym polega zabieg sklerotrapii?
     Zabieg polega na ostrzykiwaniu żylaków tzn. podaniu, w miejscu chorobowo zmienionego naczynia krwionośnego, leku, który spowoduje sklejenie ścian tego naczynka. Następnie ulega ono wchłonięciu. Zabieg skleroterapii trwa 15-30 minut. Po zabiegu zaleca się noszenie uciskowych pończoch. Jest to zabieg wykonywany ambulatoryjnie, nie wymagający hospitalizacji.
     
     Rozumiem, a na czym polega zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych?
     W Medeście wykonujemy zabiegi laserowego zamykania naczynek, które dają skuteczny i trwały efekt, zarówno kosmetyczny jak i leczniczy. Wytwarzany przez laser, strumień światła podgrzewa do wysokiej temperatury hemoglobinę, tzn. czerwony barwnik krwi, co prowadzi do zniszczenia i zamknięcia żyłek i pajączków. Podczas zabiegu naświetla się punkty połączeń i przebiegu żył. Następnie „zasuszone laserem” żylaki absorbują się samoistnie a skóra pozostaje niezmieniona.
     
     Zapraszamy do nowo powstałej siedziby! W związku z rozszerzeniem usług medycznych zapraszamy na konsultacje z zakresu chirurgii ogólnej naczyniowej, dermatologii i medycyny estetycznej oraz operacji powiek.

 


     Pełną ofertę znajdziecie Państwo na stronie:
     
www.medesta.pl.
     
     Medesta Dermatologia i Medycyna Estetyczna
     Danuta i Michał Dąbrowscy
     Spółka Partnerska Ul. Legionów 8/C
     82-300 Elbląg
     www.medesta.pl
     
gabinet@danutadabrowska.pl
     tel. 730 050 050
     tel. 730 730 353
     czynne od pon. do pt. 8.00-18.00
     

------ Reklama -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl