UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

15. Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" w kinie Światowid

Elbląg, 15. Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" w kinie Światowid

W dniach 5 i 6 września w kinie Światowid odbędzie się przegląd filmów w ramach 15. Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”. Wszystkie projekcje będą odbywać się na Scenie na Piętrze (II piętro). Wstęp wolny.

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” odbędzie się po raz piętnasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w kilkunastu miejscowościach, w tym również w Elblągu. 
     Twórcy festiwalu pragną animować przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentują artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.
     Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu.
     
     Program projekcji w Elblągu:
     5/09 godz. 18:00 
"Janka", reż. Adela Kaczmarek, Polska 2018, 52 min
"Podróż do cudotwórcy”, reż. Lisa Vipola, Fabian Wigren, Dania 2018, 65 min
     
     6/09 godz. 18:00 
"Wszechwidzący”, reż. Nuri Cihan Özdogan, Turcja 2017, 17 min
“W czyimś łóżku”, reż. Jonay Garcia, Hiszpania 2018, 15 min
"The Unlimited House of Krip, reż. Garry Robson, Jane Farley, Wielka Brytania 2018, 28 min
„Niebo bez gwiazd”, reż. Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, Polska 2018, 52 min
Adam Krawczuk, CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem