Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Anielskie klimaty. Anielskie klimaty.

Akademia Filmowa Multikino

Elbląg, Akademia Filmowa   Multikino

Multikino zaprasza do udziału w zajęciach edukacyjnych Akademii Filmowej Multikino. Już 19 stycznia odbędą się zajęcia dla klas I-III szkół podstawowych, których tematem będzie kultura rycerska a współczesny savoir vivre. Będzie także pokaz filmu „Król sokołów”.

Akademia Filmowa Multikino wprowadza młodego widza w świat kinematografii, odsłania walory artystyczne i wychowawcze filmów. Zajęcia uczą poznawać świat poprzez film, uzupełniają i wzbogacają szkolną edukację humanistyczną dzieci i młodzieży.
     Cykl obejmuje 6 spotkań w ciągu roku. Na zajęcia składa się projekcja filmu edukacyjnego specjalnie przygotowanego na potrzeby Akademii Filmowej Multikina, omawiającego najróżniejsze aspekty sztuki filmowej oraz pełnometrażowy film odpowiedni do tematyki zajęć. Nauczyciele mogą korzystać z gotowych scenariuszy lekcji opracowanych na podstawie filmów. Przygotowany program ma nie tylko uczyć i wychowywać, ale przede wszystkim inspirować młodzież do dalszych samodzielnych poszukiwań.
     Program został podzielony na cztery grupy wiekowe:
     - przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III
     - szkoły podstawowe klasy IV-VI
     - gimnazja
     - szkoły ponadgimnazjalne.
     Ceny biletów:
     9 zł – bilet jednorazowy
     23 zł – karnet (obejmuje 3 spotkania w semestrze)
     Informacje i rezerwacja: 502 555 992; elblag@multikino.pl
     19 stycznia odbędą się zajęcia dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Wyświetlony zostanie film „Król sokołów”. Obraz Václava Vorlíčka, weterana kinematografii dla dzieci, jest rozgrywającą się w XVII wieku historią skromnego młodzieńca Tomasza, który ma dar rozmawiania ze zwierzętami. Film nawiązuje do najlepszych dokonań czechosłowackiego kina dziecięcego. Historyczny zmierzch epoki rycerskiej posłużył twórcom za pretekst do refleksji nad dzisiejszym rozumieniem pojęć takich jak poświęcenie, wierność honorowi, uczciwość. Film będzie punktem wyjścia do szkolnych rozważań nad zwyczajami, obyczajami i właściwym zachowaniem – zarówno w szkole, jak i w środowisku rodzinnym oraz na podwórku
     Natomiast 30 stycznia odbędzie się spotkanie dla szkół gimnazjalnych. Temat spotkania: Realizm i naturalizm. Obraz świata przedstawionego. Wyświetlony zostanie film „Jestem”.
     Bardzo sugestywny obraz Doroty Kędzierzawskiej, konsekwentnie pokazującej losy dzieci odtrąconych, zaniedbanych i poniewieranych nie tyle przez los, ile przez dorosłych. Reżyserka, niczym XIX-wieczni naturaliści, portretuje świat w postaci niemal surowej, ogranicza zabiegi formalne, by wiarygodnie przekazać problematykę społeczną. Film został zainspirowany autentycznymi wydarzeniami. Posłuży uczniom – w warstwie treści nauczania – do zrozumienia pojęć takich jak realizm, naturalizm, narracja, fabuła; w warstwie wychowawczej zachęci do refleksji na temat empatii i społecznej odpowiedzialności.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
Ręcznik z haftem
Naszywka GODŁO
Naszywki