UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akademia Filmowa Multikino

 
Elbląg, Akademia Filmowa Multikino
Reklama

Przed nami nowy rok szkolny i – jak powiedziałby Bilbo Baggins – przychodzi czas na kolejną przygodę. Z pewnością jest nią każdy obejrzany film, każda filmowa podróż, w którą wyruszamy z bohaterami najpiękniejszych produkcji. W taką kinematograficzną odyseję Multikino po raz kolejny zaprasza uczniów i nauczycieli.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... a może pewnego razu na Dzikim Zachodzie? Czas, przestrzeń, a nawet wymiar – kino nie zna granic, podobnie jak nieograniczona jest ludzka wyobraźnia. Dlatego właśnie kino, przesuwające co jakiś czas granicę tego, co „rzeczywiste”, „realne”, „prawdopodobne”, jest doskonałym narzędziem dydaktycznym.
       Niezależnie od tego, czy chcemy przeżyć raz jeszcze tragiczne losy szekspirowskich bohaterów, powtórzyć survivalowe ścieżki Robinsona Crosoe, czy może nauczyć czegoś
       o świecie i życiu najmłodszych adeptów nauki – kino przychodzi z pomocą. Zapuszcza się w niezbadane rejony kosmosu („Gwiezdne wojny”, „Marsjanin”), niedostępne mateczniki leśne („Księga dżungli”, Kacper i Emma na Safari”), ekscytujące światy fantastyczne i inne wymiary czasoprzestrzeni („Warcraft”, „BFG”, „Alicja po drugiej stronie lustra”), meandry ludzkiej psychiki („Przyjaciółki”, „Szkoła Babel”, „Mustang”) i w głąb ludzkiego ciała („Cały ten cukier”) – poszukując odpowiedzi na ciągle to samo pytanie: jaka jest kondycja człowieka?
       Czy nie jest to priorytet dla wszystkich, którzy zajmują się edukacją młodzieży: od autorów podręczników, poprzez selekcjonerów festiwali dziecięcych, po nauczycieli zmagających się
       z niełatwym tworzywem podstawy programowej? Diagnoza ludzkiej kondycji, jej wieloaspektowa wiwisekcja i mozolne próby wznoszenia jej na wyższy poziom – to główny problem humanistyki. Ale nie tylko jej. Kondycja intelektualna, psychiczna, fizyczna i społeczna – to przedmiot troski wszystkich prawdziwych edukatorów, nauczycieli, trenerów.
       To też oczko w głowie autorów programu edukacyjnego Akademia Filmowa Multikino.
       - Z tym większą przyjemnością – mówią organizatorzy – oddajemy państwu najnowszy program Akademii Filmowej – jak zwykle obfitującą w pomysły, które ułatwią państwu zamianę pracy w filmową przygodę. Zachęcamy do lektury i mamy głęboką nadzieję, że niebawem spotkamy się w naszych kinach.
      
Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama