UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Akademia możliwości w Światowidzie

 
Elbląg, Akademia możliwości w Światowidzie
fot. nadesłana
Reklama

Do 27 czerwca osoby powyżej 50. roku życia mogą zgłaszać się do udziału w „Akademii możliwości”. To nowy pomysł Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu na aktywizację osób starszych.

„Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań" to program bezpłatnych warsztatów plastycznych, multimedialnych, muzycznych, z zakresu edukacji obywatelskiej, a także brydża towarzyskiego. Uzupełnieniem programu będą prelekcje i pokazy filmowe.
       - Widzimy duże zainteresowanie naszą ofertą kulturalną wśród osób, które zakończyły aktywność zawodową i teraz mają więcej czasu, by rozwijać swoje zainteresowania – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Dla nich uruchamiamy kursy tańca i innej aktywności fizycznej w Centrum Tańca „Promyk”, do nich kierujemy zaproszenie na zajęcia plastyczne, czy specjalnie dobieramy repertuar kinowy. A jeśli uda nam się pozyskać środki pozabudżetowe organizujemy interdyscyplinarny cykl działań, dzięki którym każdy może znaleźć coś dla siebie.
       Jak podkreśla dyrekcja CSE „Światowid”, w poprzednich latach proponowane zajęcia skupiały się na aktywności fizycznej i działaniach prozdrowotnych. Pomysł się spodobał i w „Promyku” działają grupy 50+. Tym razem organizowane będą warsztaty pozwalające zdobyć nowe umiejętności, na przykład manualne z zakresu wykorzystania różnych technik artystycznych czy kompetencje kulturalno-społeczne. Program tego zadania konsultowany był z zainteresowanymi.
       - Partnerami w naszym projekcie są organizacje i instytucje na co dzień pracujące z osobami 50+, m.in. Uniwersytet III Wieku – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid” i koordynatorka działań. – To z rozmów z zainteresowanymi, podczas przeglądów piosenki seniorskiej i innych spotkań, zbieraliśmy pomysły na to, jaki powinien być program naszej „akademii”.
       Od lipca do listopada 60 osób podnosić będzie swój poziom wiedzy z zakresu kultury i edukacji kulturalnej, a także wymieniać doświadczenia, nawiązywać nowe kontakty i rozwijać się twórczo i artystycznie.
       - Udało nam się pozyskać środki z Narodowego Centrum Kultury, które dofinansowało to zadanie – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur. – Zakończą je specjalne targi, na których swoją ofertę skierowaną do tej grupy odbiorców prezentować będą różne firmy i organizacje.
       Osoby, które chcą wziąć udział w programie „Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań" mogą zgłaszać chęć udziału do 27 czerwca.
       - Organizujemy także spotkanie informacyjne, na które zapraszamy 28 czerwca o godz. 12 do sali kameralnej kina "Światowid" - dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur.
       Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16 w sekretariacie CSE „Światowid” w Elblągu, plac K. Jagiellończyka 1 (I piętro, pok. 31). Szczegółowe informacje udzielane są także pod numerem telefonu: 55 611 20 89 od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16. Ilość miejsc w grupach warsztatowych jest ograniczona.
      
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama