Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Bonjour La France!” w kinie Światowid

Elbląg, „Bonjour La France!” w kinie Światowid

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej wraz z Instytutem Francuskim w Polsce zapraszają na niezwykły przegląd kina francuskiego nie tylko dla najmłodszych. Od 8 do 13 czerwca w Kinie Światowid będzie można poznać francuską historię i kulturę.

Według statystyk języka francuskiego uczy się w Polsce prawie 200 tys. uczniów. Francja jest też częstym obiektem turystycznych wyjazdów młodych ludzi. Kraj ważny dla Europy nie tylko z historycznego punktu widzenia, ale zwłaszcza swojego kulturowego znaczenia – sztuki, filozofii, kuchni, mody. Przegląd „Bonjour La France” skupia jak w soczewce problemy współczesnej Francji, która zmaga się z najistotniejszymi europejskimi wątpliwościami – imigracją, blaskami i cieniami społeczeństwa wielokulturowego, przemianami obyczajowymi i technologicznymi.
     - W trakcie przeglądu pokażemy młodym widzom wielowymiarową Francję i filmy, które ukażą życie ich rówieśników – bliskie, ale jednocześnie różne od ich własnego – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid.
     
     PROGRAM:
     8 czerwca, godz. 9.30 i 14.15 „JAN Z KSIĘŻYCA” animacja, 85 minut, 6+
     Jan – jedyny mieszkaniec Księżyca – łapie za ogon przelatującą kometę i wyrusza w podróż na Ziemię. Okazuje się jednak, że nie jest tu mile widziany. Dorośli traktują go jak obcego i nie zamierzają się z nim przyjaźnić. Ponadto kiedy Jana nie ma na Księżycu, dzieci na Ziemi nie mogą zasnąć. Czy uda im się pomóc Janowi wrócić do domu, zanim schwytają go dorośli? Jan z Księżyca to kolejna po Trzech zbójcach adaptacja książki Tomiego Ungerera.
     
     9 czerwca, godz. 9.30 „ODDECH” film fabularny, 91 minut (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych)
     Do maturalnej klasy Charlie dołącza nowa koleżanka. Dziewczyny szybko się zaprzyjaźniają i powoli zaczynają odkrywać przed sobą swoje sekrety. Wraz z pogłębieniem relacji sytuacja staje coraz bardziej skomplikowana i destrukcyjna. Jak ta przyjaźń wpłynie na losy obu bohaterek? Film w reżyserii słynnej francuskiej aktorki Mélanie Laurent (Debiutanci, Bękarty wojny).
     
     9 czerwca, godz. 15.30 pokaz dla nauczycieli: „NAJŚWIĘTSZA PANIENKA, KOPTOWIE I JA” 85 minut , wstep bezpłatny (zapisy na seans pod nr telefonu: 55 611-20-56 lub na adres kino@swiatowid.elblag.pl)
     Autobiograficzna opowieść Namira Abdela Messeeha o poszukiwaniu swojego miejsca, korzeni, wierze i magii kina. Bohaterem filmu jest Francuz o egipskich korzeniach, który postanawia wyruszyć do koptyjskiej wspólnoty chrześcijańskiej i nakręcić film o cudownym objawieniu Matki Boskiej. Gdy przyjeżdża na miejsce, okazuje się, że nic nie jest takie, jak zaplanował.
     
     10 czerwca
, godz. 9.30 zestaw filmów dla klas 4-6 (łączna długość: 55 minut), 9+
     Ciekawe zestawienie krótkometrażowych animowanych i aktorskich historii, które pokażą młodym widzom złożoność otaczającego ich świata. Filmy podejmują takie tematy, jak: imigracja, wolność, miłość, zazdrość.
     
     11 czerwca, godz. 9.30 „KRONIKI PODWÓRKOWE” film fabularny 85 minut, 12+
     Jest rok 1980. Brahim wraz ze swoją marokańską rodziną mieszka na przedmieściach Paryża. Jego tata pracuje w fabryce, której grozi zamknięcie. Pracownicy rozważają organizację strajku, przez co atmosfera zarówno w domu, jak i w najbliższym otoczeniu chłopca wydaje mu się dziwna i niezrozumiała. Brahim zaprzyjaźnia się z pochodzącym z Chile Salvadorem, zaczyna pasjonować się fotografią.
     
     13 czerwca, godz. 12.00 rodzice i dzieci: „PRZEPOWIEDNIA ŻAB” animacja 90 minut , 5+
     Ziemię za chwilę ma nawiedzić powódź. Żaby przeczuwają tragedię i próbują ostrzec ludzi przed grożącym im niebezpieczeństwem. Ferdinand i Juliette, ich adoptowany syn oraz dziewczynka, którą się opiekują, próbują uratować zwierzęta z zoo. Przed powodzią schronią się w domu na wyspie. Sytuacja się jednak komplikuje, gdy okazuje się, że zaczyna brakować im jedzenia. Zabawny i pięknie narysowany film dla najmłodszych widzów w reżyserii znanego francuskiego animatora Jacques’a-Remy’ego Girerda (Mia i Migusie; Kot w Paryżu).
     
     Bilety po 8 zł.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem