Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czechy w filmowym obiektywie

Elbląg, Czechy w filmowym obiektywie

Jak dobrze znamy naszych południowych sąsiadów? Czy kojarzą nam się tylko z dobrym piwem, swoistą lekkością bytu i charakterystycznym poczuciem humoru? W środę, 4 maja o godz. 18 w kinie Światowid zadawać sobie będziemy pytanie „Co wiemy o Czechach?”, oglądając film „Gottland”, a także rozmawiając ze sobą i z ekspertem, którym będzie Przemysław Młyńczyk.

W środę, 4 maja kino Światowid rozpoczyna realizację projektu „Światowid - filmowe oblicza świata”. W maju widzowie kina będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat naszych południowych sąsiadów, podczas filmowych seansów i rozmów z ekspertami. Na pierwszym spotkaniu pokazany zostanie film "Gottland". To pełnometrażowy dokument oparty na bestsellerowym zbiorze reportaży Mariusza Szczygła pod tym samym tytułem. Zainspirowani książką dokumentaliści, studenci słynnej praskiej szkoły filmowej FAMU, z wnikliwością przyglądają się powojennej Czechosłowacji i Czechom, poszukując narodowych bohaterów – tak zapomnianych, jak i nigdy nieodkrytych oraz tych, których z kart historii brutalnie wymazano. Wychodząc od wydarzeń z okresu Pierwszej Republiki Czechosłowackiej i II wojny światowej, przez lata 50. i 60., a na okresie normalizacji kończąc, stawiają pytanie o współczesne konsekwencje przełomowych wydarzeń. Czy jednak zawsze trafnie rozpoznajemy, które zdarzenia były kluczowe, a ich echo wybrzmiewa do dziś? Kto w opowieści, którą wydaje nam się, że znamy, tak naprawdę jest bohaterem, a kto zdrajcą?
     Spotkanie poprowadzi Przemysław Młyńczyk, który jest reżyserem, autorem kilkunastu filmów dokumentalnych, krótkometrażowych, oraz pełnometrażowej fabuły „Osiemnaście". To inicjator i dyrektor artystyczny jednego z najstarszych europejskich festiwali reklamy i niekomercyjnych filmów krótkometrażowych Euroshorts. Co wspólnego ma z Czechami? Ano ukończył Wydział Reżyserii Filmowej właśnie w Pradze, a jego profesorem był doc. Ludvík Raža.
     Cena biletu: 5zł.
     W maju w programie również:
     11 maja o godz. 18 temat: „Zwyczaje, tradycja a współczesność” film: „Po ślubie”
     18 maja o godz.18 temat: „Czeska nowa fala” film: „Pociągi pod specjalnym nadzorem”
     25 maja o godz. 18 temat: „Współczesne kino czeskie” film: „Fair Play”
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem