Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Edukacja poprzez kino

 
Elbląg, Edukacja poprzez kino
Rek

Kino Światowid zaprasza wszystkie szkoły do wzięcia udziału w rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Filmowej i Kuratora Oświaty zajęcia Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Uczniowie po raz kolejny spotkają się z ambitnym kinem i nauczą się rozszyfrowywać język filmowy. Nowością będą zajęcia dla przedszkoli.

Program powstał z myślą o uczniach, którzy owszem oglądają filmy, ale często nie dysponują językiem pozwalającym im je w pełni zrozumieć. Zajęcia odbywają się przez cały rok szkolny i realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Po seansie uczniowie dyskutują, interpretują
     i analizują obejrzane dzieło.
     - Lekcje Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej w ubiegłych sezonach przygotowane były wyłącznie dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych – mówi Natalia Klonowska, kierownik Kina Światowid. - Twórcy projektu będąc świadomi tego, że obracamy się w świecie obrazkowym, w którym warto uczyć się poruszać od najmłodszych lat, poszerzyli zasięg programu. Z tego powodu w tym roku po raz pierwszy odbędą lekcje filmowe dla przedszkoli.
     W roku 2015/2016 zaprezentowane zostaną filmy nagradzane na festiwalach, pobudzające do refleksji, będące znakomitym podłożem do dyskusji. Projekcje odbywać będą się od października do kwietnia
     Zajęcia pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej i zmieniły nazwę na Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Należą również do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
     Trwają zapisy na zajęcia. Nauczyciele chcący zgłosić soją klasę do wzięcia udziału w programie wypełniają formularz dostępny na stronie NHEF (http://panel.nhef.pl/zgloszenie/?chosen_cinema=), by od października do kwietnia raz w miesiącu uczestniczyć z podopiecznymi w zajęciach . W Elblągu program Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej realizowany jest w Kinie Światowid. Istnieje możliwość uczestnictwa w całym cyklu lub w wybranych spotkaniach, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby. Jak , co roku przygotowane zostały dla nauczycieli interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.) do wykorzystania podczas zajęć szkolnych. Dodatkowe informacje można uzyskać w Kinie Światowid, dzwoniąc pod nr tel. 55 6112056 lub pisząc na maila: aleksandra.bielska@swiatowid.elblag.pl, natalia.piotrowska@swiatowid.elblag.pl.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Seat
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski