Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Edukacja w teatrze

Ponad 8 tys. przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych uczestniczyło w 2004 r. w zajęciach warsztatowych organizowanych przez elbląski teatr. W Dramatycznym odbywały się także inne zajęcia edukacyjne np. "Poznajemy teatr od kulis" oraz cykl pn. "Rozmowy o teatrze".

Oprócz oferty artystycznej elbląski Teatr Dramatyczny prowadzi działalność edukacyjną. Są to m.in. zajęcia warsztatowe.
     - W tym roku w warsztatach uczestniczyło 8 tys. 214 młodych elblążan - mówi Tomasz Walczak, kierownik Ośrodka Kultury Teatralnej działającego przy teatrze. - Pod okiem aktorów uczyli się, jak panować nad swoim ciałem, pracowali nad dykcją.
     Przez cały rok odbywały się również lekcje teatralne pn. "Poznajemy teatr od kulis".
     - Podczas wycieczek dzieci poznają, jak działa teatr za kulisami - wyjaśnia T. Walczak. - Odwiedzają pracownie krawieckie, stolarnię, malarnię, charakteryzatornię. W tym roku z tej formy edukacji skorzystało 2 tys. 590 osób.
     Z myślą o gimnazjalistach teatr przygotował cykl edukacyjny pn. "Rozmowy o teatrze". Są to kameralne spektakle wykonywane zawsze przez troje aktorów, poszerzone o krótki rys historyczny danego okresu czy tematu. Dotychczas widzowie zapoznali się z tematyką antyczną - tragedia i komedia. Każdy blok obejrzało ok. tysiąc widzów.
     Od siedmiu lat przy Teatrze Dramatycznym działa młodzieżowy teatr offowy Alter Ego. Grupa zdobywa laury na festiwalach i przeglądach zarówno w kraju jak i za granicą. W 2004 r. Alter Ego brało udział m.in. w II Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Teatrów Ulicznych "Brukarnia 2004" we Włocławku, XX Jesiennych Spotkaniach Teatralnych w Kutnie.
     W elbląskim Dramatycznym działa również integracyjny teatr "Dwie Twarze". Grupę tworzą niepełnosprawni podopieczni Grażyny Kacprzak, którzy uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nią w Młodzieżowym Domu Kultury, a także młodzież z Alter Ego. Podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych OSAON Elbląg 2004 grupa zaprezentowała premierowy spektakl pt. "Pociąg do marzeń".
     - Także pod naszymi skrzydłami działa grupa teatralna KARAN prowadzona przez aktorkę Irenę Adamiak - mówi Tomasz Walczak. - Aktorka, która od pięciu lat jest wolontariuszką w KARANIE, skupia w swoim teatrze dzieci i młodzież ze świetlic socjoterapeutycznych. Są to młodzi ludzie, którzy wywodzą się z rodzin dysfunkcyjnych i zagrożonych patologią.
     W 2004 r. w Teatrze Dramatycznym odbyło się sześć spotkań w ramach cyklu Elbląska Scena Literacka. Swoją twórczość zaprezentowali młodzi, elbląscy poeci. Odbył się także wieczór autorski amerykańskiej poetki pochodzenia greckiego - Georgii Scott.
     - Oprócz wymienionych działań organizujemy również Turniej Wiedzy o Teatrze im. Stanisława Franczaka, Elbląski Przegląd Teatrów Offowych, a w listopadzie rozpoczęliśmy kurs doskonalący dla nauczycieli pn. "Mój warsztat teatralny" - dodaje T. Walczak. - Jak widać oprócz oferty artystycznej prowadzimy dynamiczną działalność edukacyjną. Chcemy, by dzieci, młodzież, a także nauczyciele dowiedzieli się jak najwięcej o sztuce teatralnej. Ponadto proponowane przez nas zajęcia dają możliwość poznania siebie, swojego ciała, głosu.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Czapka z nadrukiem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Ręcznik z haftem