UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Filmowe pomysły prosto ze Szwecji

 
Elbląg, Filmowe pomysły prosto ze Szwecji
Reklama

Delegacja z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu złożyła wizytę w organizacji Reaktor Sydost działającej na terenie południowej Szwecji w mieście Vaxjö.

Organizacja działa na terenie trzech regionów (Blekinge, Kalmar i Kronoberg) i jest finansowana m.in. przez Szwedzki Instytut Filmowy. Jej zadaniem jest realizacja warsztatów edukacji filmowej i produkcji filmów dla dzieci i młodzieży oraz dofinansowanie krótkich filmów amatorskich (poprzez minifundusz filmowy). Zajmuje się też realizacją programów młodzieżowych klubów filmowych.
       - Chcemy nawiązać współpracę i wytyczyć jej główne kierunki dzięki projektowi Seed Money w programie Południowy Bałtyk – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor „Światowida”. - Celem głównym projektu jest bowiem zwiększenie ilości podmiotów współpracujących w obszarze transgranicznym w regionie Morza Bałtyckiego poprzez utworzenie klastra kinowego „Baltic Cinema Net”, w skład którego wejdą instytucje z Polski, Szwecji, Niemiec i Danii.
       Podczas dwudniowej wizyty (20-21 września) rozmawiano o możliwościach współpracy w zakresie klastra kinowego, o stworzeniu bazy działań edukacyjnych skierowanych zwłaszcza do dzieci i młodzieży (w obszarze edukacji filmowej i produkcji filmowej), wymianie know-how i możliwych do realizacji wspólnych inicjatywach.
       - Wyjazd okazał się więc bardzo owocny, nowe kontakty zostały nawiązane, a dla mnie samej jest to bezcenne doświadczenie, gdy mogę zobaczyć i usłyszeć, jak można przy użyciu filmu i mediów pracować z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, jakie są pomysły w innych krajach, jakie programy i projekty funkcjonują z powodzeniem - dodaje Natalia Piotrowska, kierownik kina „Światowid”. - Jestem pewna, że nasza nawiązana właśnie relacja będzie miała bardzo pozytywny oddźwięk i o wspólnych naszych działaniach jeszcze nie raz usłyszymy.
       Reaktor Sydost ma być partnerem w kolejnych działaniach i projektach. Już za miesiąc, od 19 do 21 października planowana jest rewizyta edukatorów filmowych z Reaktor Sydost. CSE „Światowid” odwiedzić mają Kicki Rydemalm i Magnus Engvall, by zaprezentować swoje osiągnięcia w działaniach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży i być może poprowadzić warsztaty w kinie dla młodzieży.
      
Natalia Piotrowska, kierownik kina "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama