Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Filmowo o Warmii i Mazurach

 
Elbląg, Filmowo o Warmii i Mazurach
Pierwsze miejsce zajął film elblążanina, Dariusza Felusia

Co o Warmii i Mazurach mają do powiedzenia filmowcy – amatorzy z naszego regionu? Filmy uczestników konkursu filmowego rozstrzygniętego w grudniu zeszłego roku będzie można zobaczyć we wtorek, 17 kwietnia, o godz. 19 w kinie Światowid. Wstęp wolny.

Celem konkursu było pokazanie naszego regionu, jego interesujących miejsc i ludzi. Przeznaczony był dla filmowców-amatorów. Tematyka filmów była dowolna, ale miała oscylować wokół tematu „Warmia i Mazury - nasza mała ojczyzna". Konkurs zorganizowało Centrum Spotkań Europejskich Światowid, a patronat nad nim objęło TVP Olsztyn.
     - W konkursie nagrodzone zostały trzy filmy, ale w trakcie seansu pokażemy wszystkie, które na konkurs zostały nadesłane - mówią organizatorzy. - To krótkie formy, każdy z prezentowanych filmów ma maksymalnie 10 minut.
     Jury, w skład którego weszli: Bogumił Osiński i Jarosław Kowalski oceniało zgodność tematyki filmu z tematem konkursu, wartość artystyczną i techniczną filmu, oryginalność podejścia do tematu, wartość merytoryczną i walory edukacyjne filmu. Doceniony został warsztat, ale również ciekawe pomysły – a było nim na przykład pokazanie piękna regionu, widzianego oczyma dwuletniego chłopca. Jedne filmy miały puentę, inne po prostu pokazywały walory Warmii i Mazur.
     Zwycięzca konkursu Dariusz Feluś, tak opisywał swój film – „Transmitancje” – „Ludzie z pasją tworzą intrygujące miejsca, a jednym z nich musi być Elbląg”.
     - Na pokaz zaprosiliśmy uczestników konkursu, którzy opowiedzą o tym dlaczego kręci ich film i jaką historię chcieli swoimi pracami opowiedzieć. A z drugiej strony sami będą mogli sprawdzić, jak widzowie reagują na to, co udało im się zrealizować - dodają organizatorzy.
     
     Filmy nagrodzone:
     Transmitancje - Dariusz Feluś z Elbląga (I miejsce)
     Trofeum - Andrzej Ordakowski z Olsztyna (II miejsce)
     Elbląg Moja Mała Ojczyzna - Kacper Bork z Elbląga (III miejsce)
     
     Pozostałe filmy:
     Warmia i Mazury barwy pięciu pór roku – Elżbieta Cichy z Olsztyna
     Vjska impresja na temat Warmia i Mazury – nasza mała ojczyzna – Jarosław Bałabański z Olsztyna
     Non omnis moriar – Adam Chyliński, Paulina Kwiatkowska, Mateusz Wojtyński
     
     Pokaz filmów z konkursu filmowego we wtorek, 17 kwietnia, o godz. 19, sala kameralna kina Światowid. Wstęp wolny.
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Pieczątki Trodat
Clinex W3 Multi
Clinex Grill