Niedziela 21-04-2019, imieniny Anzelma, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gdyńska Szkoła Filmowa prezentuje

Elbląg, Gdyńska Szkoła Filmowa prezentuje

Pierwszego dnia Elbląskich Replik Festiwalu Filmowego w Gdyni obejrzymy filmy absolwentów gdyńskiej filmówki – „Czułość” i „Dzień Babci”, a także podyskutujemy z młodymi twórcami. Przyjdź w poniedziałek, 14 września do Kina Światowid i zobacz, w jakim kierunku zmierza polskie kino.

Jak to się stało, że młodzi artyści zaczęli interesować się kinem? Dlaczego wybrali gdyńską filmówkę? Jak wygląda praca na planie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą młodzi reżyserzy: Emilia Zielonka i Miłosz Sakowski oraz scenarzystka Agata K. Koschmieder 14 września podczas Elbląskich Replik 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Moderatorem dyskusji będzie filmoznawca specjalizujący się w kinie polskim, koordynator Festiwalu Filmów Jednominutowych, wykładowca i publicysta – dr Bartosz Filip.
     - Obie prezentowane tego dnia produkcje to prace dyplomowe absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej, krótkometrażowe filmy fabularne – mówi Joanna Niewiadomska z Kina Światowid.
„Czułość” Emilii Zielonki to opowieść o miłości pary nastolatków. Akcja filmu rozgrywa się w jednym miejscu, w pokoju hotelowym. Dwanaście wspólnie spędzonych godzin całkowicie zmienia relację między zakochanymi.
     Drugi obraz, który zostanie zaprezentowany tego dnia, to „Dzień Babci” Miłosza Sakowskiego. Tomek, wyłudzający pieniądze metodą „na wnuczka”, zostaje zdemaskowany przez starszą kobietę, która proponuje mu układ – Tomek ma udawać jej wnuka przed pracownikiem socjalnym. Film został nagrodzony podczas 34. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, jak uzasadniło jury za intensywną emocjonalnie podróż rozpiętą pomiędzy łzami a śmiechem, za świetne kreacje aktorskie Anny Dymnej i Mateusza Nędzy oraz brawurową reżyserię, która pozwala całkowicie zanurzyć się w historii.
     - Jeśli chcesz poznać perspektywę uczniów Gdyńskiej Szkoły Filmowej i przekonać się w jakim kierunku podąża polskie kino – przyjdź koniecznie w poniedziałek o godzinie 18:00 na Elbląskie Repliki 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Tego dnia wstęp jest bezpłatny – zachęca Joanna Niewiadomska.
     Emilia Zielonka – wychowała się na Podlasiu. Absolwentka psychologii na UKSW. Słuchaczka 4-letniego studium historii kina. Związana z AKF SAWA, przewodnicząca sekcji filmowej w kole naukowym. Pisała pracę maturalną o filmach Kieślowskiego, to spotkanie doprowadziło ją do Gdyńskiej Szkoły Filmowej, gdzie w 2015 r. ukończyła Wydział Reżyserii. „Czułość” to jej film dyplomowy.
     Miłosz Sakowski – ur. w Gdyni. Studiował dziennikarstwo. Przez pięć lat pracował jako reporter w gdańskim oddziale TVN24. W międzyczasie tworzył krótkie formy fabularne i dokumentalne. Zrozumiał, że nie chce jedynie relacjonować historii, ale woli je opowiadać. Odszedł z telewizji, by studiować w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Tu powstał jego krótkometrażowy dokument „Niezłomni” oraz fabuły „Upload” i „Dzień Babci”.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem