Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kolej na… kino

 
Elbląg, Kolej na… kino

Letni wieczór, plener, relaks z filmem na dużym ekranie – czego chcieć więcej? Nic dziwnego, że niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnej edycji „Kolei na kino”. W tym roku projekcje kultowych polskich filmów będzie można oglądać w Gronowie Elbląskim, Pasłęku, Małdytach i Nadbrzeżu.

Najważniejszym celem „Kolei na kino”, organizowanej przez kino „Światowid”, jest  popularyzacja kultury filmowej, ale jej klimat tworzą przestrzenie, w których jest realizowana.
     - Dlatego w tym roku również zawitamy do miejsc, które przedstawiciele miejscowości uznali za warte pokazania. Będzie można nas spotkać nieopodal wyremontowanej Biblioteki Publicznej w Gronowie Elbląskim, na placu św. Wojciecha w Pasłęku, na terenie kompleksu Gminnego Ośrodku Kultury i Sportu w Małdytach oraz w nad Zalewem Wiślanym w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu – wylicza Joanna Niewiadomska z kina „Światowid”.
     Bezpłatne projekcje kultowych polskich filmów rozpoczną się 7 sierpnia.
     W tym roku będzie można spotkać się z nieokiełznanym humorem Stanisława Barei. W repertuarze znalazły się: „Nie ma róży bez ognia”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”.
     - Wyjątkiem będzie projekcja w Pasłęku. Tam wyświetlony zostanie film, którego elementy scenariusza inspirowane były wydarzeniami rozgrywającymi się na dworcu pasłęckim – chodzi oczywiście o „Wielkiego Szu!” – dodaje Joanna Niewiadomska.
     
     Program „Kolei na kino”

     7.08.2015 r., 21:00 Biblioteka Publiczna w Gronowie Elbląskim „Nie ma róży bez ognia”, reż. Stanisław Bareja
     14.08.2015 r., 21:00 pl. św. Wojciecha w Pasłęku „Wielki Szu”, reż. Sylwester Chęciński
     21.08.2015 r., 21:00, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małdytach „Poszukiwany, poszukiwana”, reż. Stanisław Bareja
     4.09.2015 r., 21:00 Stanica Wodna w Nadbrzeżu, „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”, reż. Stanisław Bareja
       
„Kolej na kino” 2015 powstaje we współpracy z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury, Gminą Małdyty, Biblioteką Publiczną z Gronowa Elbląskiego oraz Stanicą Wodną Nadbrzeże.
     Partnerem akcji jest Cyfrowe Repozytorium Filmowe
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem