Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Nowy blask starych filmów

Elbląg, Nowy blask starych filmów
Rek

Niezapomniane kreacje Cybulskiego, niezwykłe historie Kawalerowicza, urzekające obrazy Hasa czy Wajdy. Wspominamy z sentymentem filmy największych polskich twórców: „Popiół i Diament”, „Pociąg”, czy „Austeria”. Współcześnie te dzieła rzadko są emitowane, między innymi z powodu zniszczonych i często trudno dostępnych kopii. Czy mogą zabłysnąć raz jeszcze zupełnie nowym, nieznanym dotąd blaskiem?

Na to pytanie odpowiada Kino Polska, które wspólnie z Multikinem i Silver Screenem przygotowało projekt „KinoRP”. Rekonstrukcja wielkich dzieł polskiej kinematografii oznaczała wiele miesięcy ciężkiej pracy, ale upór pomysłodawców przyniósł wyjątkowy efekty wizualny. W skomplikowanym i pracochłonnym procesie obróbki kopii filmowych dało się uzyskać jakość obrazu na najwyższym poziomie, dzięki czemu najstarsze klejnoty polskiej kinematografii zyskały odpowiednią oprawę i świecą nowym, niezwykłym blaskiem.
     Polskie filmy, pod okiem ich twórców, pieczołowicie zrekonstruowane cyfrowo powróciły do naturalnego środowiska arcydzieł filmowych – na duży ekran. Widzowie z łatwością sami będą mogli ocenić proponowaną, nową jakość filmów. W kinach na bieżąco emitowane są materiały porównawcze, które pokazują zaskakującą różnicę pomiędzy starą kopią analogową, a zrekonstruowanym cyfrowo obrazem. To bardzo istotne dla projektu, aby widz był świadom zmian w jakości obrazu dokonanych w procesie digitalizacji.
     Multikino zamierza zwiększyć ilość pokazów filmów z cyklu KinoRP, aby ułatwić widzom dostęp do tych dzieł. Dodatkowo w obu sieciach organizowane są pokazy „na życzenie”, skierowane do grup zorganizowanych, przede wszystkim do uczniów i nauczycieli.
     W kwietniu w Multikinie i Silver Screenie uczniowie szkół podstawowych z klas 4-6 będą mogli obejrzeć świetną ekranizację wyjątkowej powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy” z 1963 roku.
     A już 8 marca projekt KinoRP zaprasza na kolejny zrekonstruowany cyfrowo film – „Matka Joanna od Aniołów”. Scenariusz tego filmu powstał na motywach znanego opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Akcja utworu literackiego i filmu toczy się w XVIII wieku na Smoleńszczyźnie, w położonym na odludziu klasztorze. Miejscowe zakonnice wraz z ich przeoryszą Joanną opętał diabeł. Z pomocą zgromadzeniu przybywa młody egzorcysta – ksiądz Suryn. Jego zabiegi, modlitwa i umartwienia okazują się jednak bezowocne. Co więcej, kapłanowi zaczyna się udzielać atmosfera dziwnego niepokoju, panująca w klasztorze. Ksiądz postanawia uleczyć ukochaną kobietę nawet za cenę grzechu śmiertelnego...
     
     
     
Aneta Michalska, Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy