Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O lasach elbląsko-żuławskich na dużym ekranie

 
Elbląg, O lasach elbląsko-żuławskich na dużym ekranie
Kadr z filmu, fot. nadesłana
Rek

Po uroczystej inauguracji połączonej z uczczeniem 55. rocznicy postania kina Światowid, normalnym rytmem pierwszej środy miesiąca rusza „Elbląg na dużym ekranie”. Październikowy seans zatytułowany jest „Przyroda wokół nas”. Wyświetlony zostanie doskonały film Tadeusza Baranieckiego „Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Elbląsko-Żuławskie”. Film opowiada o nowatorskim podejściu do gospodarki leśnej, jakim są leśne kompleksy promocyjne. Wstęp wolny.

Lasy Elbląsko-Żuławskie są pierwszą w Polsce realizowaną koncepcją zagospodarowania leśno-turystycznego obszarów leśnych wespół ze szlakami turystycznymi, parkingami i miejscami wypoczynku.
     Niezwykłe zdjęcia i oryginalne nagrania dźwiękowe filmu w pełni oddają klimat lasu. Dzięki nowoczesnej aparaturze kinowej i przestrzennemu dźwiękowi widz odbędzie wyprawę, jakiej zapewne nie doświadczyłby w rzeczywistości. Zobaczy zabawę młodych borsuków i walkę bielików, podglądać będzie ptaki w ich gniazdach. Zdjęcia lotnicze pozwolą z ptasiej perspektywy zobaczyć ogrom lasów kadyńskich i taflę jeziora Druzno.
     Kontrą dla palety barwnej współczesnego filmu będą czarno-białe kroniki filmowe, na których uwieczniono gospodarkę leśną i łowiectwo w dawnych Prusach Wschodnich. Gdy nie było maszyn, drzewa ścinano siekierami i spławiano wodą. Zimą pozyskiwano lód z zamarzniętych jezior. Zakładano ochronki dla ptaków i dokarmiano zwierzynę. Ale też organizowano polowania na wielką skalę. A wszystko to zarejestrowała kamera filmowa.
     
     Seans „Przyroda wokół nas” rozpocznie się w środę, 4 października o godz. 18 w kinie Światowid. Organizatorami cyklu „Elbląg na dużym ekranie” są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i telewizja Truso.tv, partnerami ETK, PTH o. Elbląg i Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.
     

     Patronem wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne I-D TOKYO
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli