UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

O żołnierzach wyklętych w kinie Światowid

Elbląg, O żołnierzach wyklętych w kinie Światowid

2 marca kino Światowid oraz Instytut Pamięci Narodowej z oddziałem w Gdańsku zapraszają na przegląd filmowy poświęcony żołnierzom wyklętym.

Przegląd filmów odbędzie się pod hasłem: „Oni walczyli za Niepodległą” i będzie składał się z czterech filmów, o tematyce wojennej. Pierwszy z nich to „Żbik”, powstał przy wsparciu MON w ramach programu „Wdzięczni Bohaterom”. Tytułowy Żbik to pseudonim Jerzego Leonowicza, który działał w Szarych Szeregach oraz w 9 kompanii Dywersyjnej AK „Żniwiarz”. Drugi z kolei to „Wszystko dla Polski”, w reżyserii Magdaleny i Rafała Kołodziejczyków. Film ma na celu przybliżenie widzowi tragicznych losów polskiej ludności zamieszkującej Zamojszczyznę, w okresie II wojny światowej, wiedzy o niemieckich akcjach wysiedleńczych i pacyfikacjach na tym terenie oraz bohaterskiej walce zbrojnej. Trzecim filmem jest „Obława” w reżyserii Maksymiliana Bednarza. Akcja filmu ma miejsce jesienią 1945 roku, kiedy to ruszają obławy oddziałów NKWD na Polskich Partyzantów, którzy bronią się do końca. Ostatnim filmem jest „Tarzan – Ułan z Zawichostu” w reżyserii Sławomira Mazura. Film opowiada o Tomaszu Wójciku ps. „Tarzan”, który był żołnierzem NSZ i AK z Zawichostu. 26 sierpnia urządził zasadzkę na dowódcę 174 Dywizji Pancernej generała-porucznika Kurta Rennera – najwyższego rangą generała niemieckiego wśród zastrzelonych przez polskie podziemie.
       Projekcja skierowana jest zarówno do młodzieży szkolnej jak i wszystkich zainteresowanych tematyką polskiego podziemia niepodległościowego. Rozpocznie się ona o godzinie 10:00 w sali kameralnej Kina Światowid i zakończy się ok. godziny 14:00 (przewidywana przerwa ok. godz. 12. Wstęp wolny.
      
Adam Krawczuk, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama