Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O Żuławach na dużym ekranie

 
Elbląg, O Żuławach na dużym ekranie
Nowakowo, zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca, fot. Grzegorz

„Żuławy – kraj na wodzie” to tytuł kolejnego spotkania z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. 5 stycznia o godz. 18, w Kinie „Światowid” nie zabraknie także niespodzianek dla widzów. Tego dnia z mini koncertem kolęd wystąpią dzieci z sekcji wokalnej „Światowida”. Wstęp jest wolny.

Jak wyglądało życie w żuławskim PGR w latach 60.? Jakie skutki przyniosła powódź na Wyspie Nowakowskiej w 1983 roku? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi widzowie poznają 5 stycznia podczas spotkania w ramach „Elbląga na dużym ekranie”.
„Jeżeli Wenecja jest miastem na wodzie - to można by tu o Żuławach powiedzieć, że Żuławy są krajem na wodzie...” - pisał tak ze swej podróży do Gdańska Wincenty Pol w 1842 r. Żuławy zawsze zachwycały swą odmiennością krajobrazu, mądrością i pracowitością ludzi tu mieszkających. Dziś są dla nas żywą księgą historii, która wciąż skrywa wiele zagadek.
     - Na dużym ekranie pokazane zostaną filmy i kroniki sprzed 30, 40 i 50 lat, gdy Żuławy były zapomniane, zaniedbane i na swój sposób „wołały” o ratunek. Zachowane w archiwach filmy pokazują też żuławskie zabytki: zwodzone mosty, śluzy i domy podcieniowe – mówi Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej, gospodarz spotkania.
     Spotkanie odbędzie się dzień przed świętem Trzech Króli.
     - W dawnej obyczajowości był to „wieczór szczodry” – obdarowywano się nawzajem drobnymi prezentami. My także będziemy mieli niespodzianki i prezenty dla naszych widzów – dodaje Juliusz Marek.
     
     Seans „Żuławy – kraj na wodzie” rozpocznie się w poniedziałek, 5 stycznia o godz. 18 w dużej sali Kina "Światowid". Filmy zapowiadać będzie Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej. Organizatorami cyklu „Elbląg na dużym ekranie” są: Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Telewizja Elbląska. Wstęp jest wolny.
     Kolejne spotkanie pt. „Szpital nie tylko wojewódzki” odbędzie się 2 lutego.
     
Patronat nad spotkaniami filmowymi objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem