Sobota 25-05-2019, imieniny Grzegorza, Urbana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poniedziałkowy zawrót cenowy

 
Elbląg, Poniedziałkowy zawrót cenowy

Masz wolne popołudnie lub wieczór? Nie siedź w domu! Przyjdź do Kina „Światowid”. Jak w każdy poniedziałek, dzisiaj (18 maja) bilety kosztują tylko 11 złotych. Sprawdź, co grają na dużym ekranie.

„Sekrety morza” to nominowana do Oscara najpiękniejsza bajka roku, która zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie zamieszkałym przez pół foki pół ludzi, olbrzymy przemienione w kamienie i wyjątkowo odważne dzieci.
     - Wszystkich, którzy szukają oryginalnych i niezwykłych, a przy tym mądrych i pięknych opowieści zapraszam na nową kreskówkę, która wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom wszystkich rodziców" – mówi, występująca w polskiej wersji językowej filmu, Małgorzata Kożuchowska.
     Seanse rozpoczynają się o godz. 14.30 i 16.30
     
     Na dużym ekranie można oglądać animację „Ups! Arka odpłynęła”, czyli pełną humoru i przygód historię zwierzaków, które nie załapały się na Arkę Noego. Oto koniec świata. Nadciąga ogromna powódź, która zaleje całą Ziemię i wszystkie stworzenia, które na niej żyją. Na szczęście Dave i Fini, dwa gapowate pluszczaki, nie muszą się martwić – sympatyczny brodacz o imieniu Noe zbudował wielką arkę, która pomieści wszystkie zwierzęta i uchroni je przed potopem. Niestety, okazuje się, że pluszczaki nie znalazły się na liście stworzeń zaproszonych na arkę, skrupulatnie sprawdzanej przy wejściu przez świtę Króla Lwa, wyznaczonego przez Noego na kapitana statku… Za sprawą sprytnego fortelu Dave’a, pluszczakom udaje się dostać na pokład. To z pewnością nie będzie spokojny rejs… Seans rozpocznie się o godz. 15.00
     
     Adam cudem przeżył wypadek samochodowy, w którym zginęli: Basia (jego ukochana) oraz Kamil (jego najlepszy przyjaciel). Stał się także świadkiem dramatu zbiorowego. Rok 2010 okazał się dla polskiego społeczeństwa "rokiem biblijnym", działy się dantejskie sceny: powodzie, pożary, osuwająca się ziemia i katastrofa samolotu prezydenckiego. Tragedia narodowa jeszcze bardziej wzmacnia doświadczenie tej osobistej… Lech Majewski - reżyser „Ogrodu rozkoszy ziemskich” oraz „Młyna i Krzyża” zamyka swój tryptyk tytułem „Onirica” - filmowym poematem opowiadającym historię miłości inspirowaną „Boską Komedią” Dantego Alighieri. Film „Onirica” rozpocznie się o godz. 17.00.
     
     Natomiast o godz. 18.30 i 20.00 na dużym ekranie będzie można obejrzeć niezwykłe, nigdy wcześniej niepublikowane materiały, pokazujące prywatne oblicze Jana Pawła II. Film „Apartament” daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań Jana Pawła II.
     W filmie usłyszymy – między innymi – wspomnienia kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Ojca Świętego, który towarzyszył mu przez prawie 40 lat – począwszy od czasów krakowskich, aż do ostatnich dni w Watykanie, Arturo Mari – osobistego fotografa Jana Pawła II, a także ochroniarza Egildo Biocca oraz innych ludzi, którzy mieli okazję poznać Ojca Świętego w mniej oficjalnych okolicznościach, podczas Jego prywatnych wędrówek i urlopów.
     
     W Kinie „Światowid” można także oglądać historię Jana Karskiego – bohatera Polskiego Państwa Podziemnego, którego amerykański „Newsweek” uznał za jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku. Niekwestionowanym walorem filmu Sławomira Grünbergasą animowane rekonstrukcje wielu scen, takich jak aresztowanie Karskiego przez Gestapo, jego dwukrotne wejście do warszawskiego getta oraz obozu przejściowego w Izbicy oraz liczne rozmowy z – jak ich nazywał sam Karski –„władcami ludzkości”, m.in. ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Anthonym Edenem czy prezydentem USA Franklinem D. Rooseveltem. Początek seansu o godz. 18.45.
     
     Film „Klub dla wybrańców” opowiada o klubie na jednym z najstarszych uniwersytetów świata. Do klubu przyjmowani są tylko nieliczni. Nie więcej niż 10 osób z 20 000 studiujących na Oksfordzie. The Riot Club. Student pierwszego roku – Miles (Max Irons), wywodzący się z rodziny z tradycjami, dostaje zaproszenie do elitarnego grona wybrańców. Szybko okazuje się, że młodzi, bogaci i zepsuci członkowie klubu nie mają żadnych zahamowań i skrupułów, bezwzględnie wykorzystując mniej uprzywilejowanych i – we współpracy ze wpływowymi absolwentami klubu – tuszując brzydkie postępki kolegów. Początek filmu o godz. 20.15.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem