UWAGA!

Premiera na Wiosnę

 Elbląg, Harpagon (Krzysztof Kolba) i Kleant (debiutujący na elbląskiej scenie Piotr Szejn)
Harpagon (Krzysztof Kolba) i Kleant (debiutujący na elbląskiej scenie Piotr Szejn) (fot. Anna Dembińska)

Już jutro (4 kwietnia) w Teatrze im. Aleksandra Sewruka premiera "Skąpca" Moliera w reżyserii Konrada Szachnowskiego (zobacz zdjęcia z drugiej próby generalnej). Będzie to wieczór wyjątkowy również dlatego, że zainaugurowana zostanie 13. Elbląska Wiosna Teatralna, wręczone zostaną również Aleksandry.

Sztukę Moliera zna chyba każdy. Harpagon, tytułowy skąpiec, ma dwoje dzieci, Kleanta i Elizę. Kleant zakochany jest w Mariannie, którą chce poślubić jego ojciec, a Eliza w Walerym. Muszą jednak ukrywać swą miłość ze względu na Harpagona. Marianna jest ładna, dobra, uczciwa, ale niezbyt bogata więc Kleant nie może liczyć na przychylność ojca.
       Z kolei Walery nie zna swoich rodziców, nie posiada majątku więc chce się wkraść w łaski Harpagona.
       Harpagon jest ogromnie skąpy. Jest też bardzo podejrzliwy: zarówno w dzieciach, jak i w służbie widzi osoby, które chciałyby go okraść.
       Znakomita francuska komedia w sam raz na piątkowy wieczór. Reżyserem elbląskiego spektaklu jest Konrad Szachnowski, w roli tytułowej zobaczymy Krzysztofa Kolbę.
       Premierą "Skąpca" zainaugurowana zostanie 13. Elbląska Wiosna Teatralna, wręczone zostaną też Aleksandry - nagrody aktorskie, ale także dla Najwierniejszego Widza i Przyjaciela Teatru.
       Wieczór rozpocznie się o godz. 19.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wątpię żeby sztukę p. Moliera pt. " Skąpiec " znał każdy. Bez przesady. Niemniej prawdopodobne jest, że podobnego osobnika o podobnych cechach charakteru jak tytułowy bohater p. Moliera przyszło nam w życiu spotkać. Z wielka korzyścią dla nas. Bo ja uważam, że to człowiek przeuroczy. Z charakteru. Bo postać raczej licha. Ale ta jego niespotykana zapobiegliwość polegająca na oszczędzaniu, musi budzić dziś w dobie rozrzutności i hulaszczego trybu życia tylko podziw. A porównanie i szykany typu, że sknera, chytrus, to czysta i w najgorszym wydaniu, niegodziwość i zwykła zazdrość. I te jego nienasycone dzieci. Daj i daj. A z czego dawać, jak samemu ma się tak niewiele. Skaranie Boskie z tymi, których my sami płodzimy. Na swoje utrapienie i naszych oszczędności. Zresztą, zobaczymy czy Wy w trakcie oglądania sztuki nie zaczniecie wychodzić kiedy skojarzycie sobie, że i Wy możecie zostać pozbawieni swojej krwawicy. Tej coście zakopali w słoiczkach i butelkach na swoich działkach. Dziś się przekonamy ilu jest w śród Was sprawiedliwych i do końca spokojnie obejrzy spektakl Bo ja będę nieporuszony nawet wówczas, kiedy okaże się jak w brazylijskim serialu, że na scenie są cudownie ocaleni i na dodatek są rodziną. Zapewne się wzruszę i łez nie będę krył. Żebym tylko nie buchnął szlochem i nie zawył niczym ranne zwierzę jak zobaczę kto, został " przyjacielem teatru " . Chyba, że nagrodę wręczy się. .. anonim -owo.
  • zmień dilera albo bierz połowę
  • Nic ciekawego to przedstawienie.
Reklama