Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Sobotnie przedpołudnie z filmem

 
Elbląg, Sobotnie przedpołudnie z filmem kadr z filmu Kauwboy. Chłopiec i kawka, fot. nadesłana

Mali widzowie doceniają magię dużego ekranu, a jeśli film stanowi nie tylko doskonałą rozrywkę, a jeszcze wspiera i uczy to zadowoleni będą również rodzice. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przedstawia cykl spotkań „Mój przyjaciel film”. Najbliższe już w sobotę, 12 października.

Filmowe spotkania to nie tylko pokazy to również warsztaty. Inicjatywa skierowana jest do dzieci w wieku 8-10 lat.
     - Spotykamy się w soboty, najmłodsi mają szansę spędzić sobotnie południe w towarzystwie rówieśników, oglądając ważne i ciekawe filmy, a po projekcji wziąć udział w warsztatach. W najbliższą sobotę będziemy rozmawiać o uczuciach – opowiadają organizatorzy.
     Cykl rozpocznie się w najbliższą sobotę, 12 października. Projekcje będą odbywać się co tydzień aż do 9 listopada. Na pierwszym spotkaniu wyświetlony zostanie poruszający film, wielokrotnie nagradzany, m.in. na festiwalu w Berlinie - „Kauwboy. Chłopiec i kawka”. 10 - letni Jojo większość czasu spędza sam, nie tylko dlatego że nie może poradzić sobie z brakiem matki, ale przez ciągle nieobecnego w domu ojca. Główny bohater pozbawiony emocjonalnej i fizycznej miłości od najbliższych oddala się również od kolegów zamykając we własnym świecie. Podczas spaceru znajduje wyrzuconą z gniazda kawkę, którą postanawia się zaopiekować.
     Po projekcji odbędą się warsztaty o uczuciach, które poprowadzi elbląska psycholog Marta Słoniecka - Piotrowska.
     - To warsztaty psychoedukacyjne, na których dzieci będą miały możliwość m.in. rozmawiania, wyrażania i nauczenia się, jak radzić sobie z różnymi emocjami i uczuciami – zarówno przyjemnymi, jak i nieprzyjemnymi – opowiada Marta Słoniecka- Piotrowska. – Będą to zajęcia z zastosowaniem metod aktywnych – zabaw, ćwiczeń, scenek, rysunków, itp.
     
     Organizatorom projektu czyli Fundacji Generator przyświecała idea wspierania dzieci w rozwoju umiejętności społecznych i emocjonalnych, takich jak świadomość siebie i innych, kontrola własnego nastroju, empatia, czy zarządzanie relacjami. Polski system edukacji nie obejmuje społeczno-emocjonalnego treningu, delegując to zadanie całkowicie na rodziców, którym często brakuje czasu, kompetencji czy wiedzy by się tym zajmować. „Mój przyjaciel film” to ogólnopolski projekt pomyślany jako próba wyrównania tego deficytu wśród odbiorców projektu.
     Uwaga: na pokazy filmów nie ma zapisów, obowiązują jednak zapisy na warsztaty. Zgłoszenia należy przesyłać na adres kino@swiatowid.elblag.pl. Czas trwania każdego spotkania (film + warsztaty) to około 3 godziny.
     Sobota, 12 października godz. 11:00 - „Kauwboy. Chłopiec i kawka” (reż. Boudewijn Koole) + WARSZTAT O UCZUCIACH. Osoby zainteresowane warsztatami zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji pod nr (55) 611 20 56. Bilety i karnety do nabycia w kasie kina, w godzinach jej otwarcia. Cena biletu do kina - 8 zł. Cena biletu i warsztatu dla jednego dziecka - 20 zł. Przy zakupie przez jedną osobę 4 kolejnych biletów na film - 5 gratis czyli 32 zł za wszystkie filmy. Karnet (film + warsztaty) – 80 zł.
     
Projekt realizowany przez Fundację Generator we współpracy z Festiwalem Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach” przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem