Poniedziałek 18-02-2019, imieniny Bernardety, Konstancji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkoła czeka w Multikinie

Elbląg, Szkoła czeka w Multikinie

Ambitne i edukacyjne filmy, ciekawe prelekcje i atrakcyjne konkursy - w elbląskim multipleksie trwa „Akademia Filmowa Multikino”. Nowy semestr to nowe filmy!

- Nauczyciel chodzący do kina nie ma lekko. Po pierwsze, samodzielnie musi dokonywać wyboru dzieł wartościowych, co w zalewie produkcji filmowej jest prawdziwą sztuką - mówi Marcin Derecki z Multikina. - Po drugie, powinien brać pod uwagę możliwości percepcyjne swoich podopiecznych. Po trzecie, musi spełnić cały szereg warunków, by ambitny plan uczestnictwa w kulturze się powiódł: uzyskać zgodę dyrekcji, obłaskawić kolegę z grona pedagogicznego, któremu przepadają godziny, przebyć drogę ze szkoły do kina i z powrotem bez strat na ciele i umyśle - swoim i uczniów.
     Multikino wyszło naprzeciw utrudzony m nauczycielom, tworząc program „Akademii Filmowej Multikino”. Zawiera on najbardziej wartościowe filmowe propozycje dla młodych widzów z ostatnich lat. W każdym z filmów ogniskują się cechy istotne dla nauczyciela: walory artystyczne, wychowawcze i dydaktyczne. Przy okazji - co ważne – z ekranu nie wieje nudą.
     Program „Akademii Filmowej Multikino” oparty jest na wymogach programowych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uwypukla kontekst literacki i plastyczny kina, wskazuje na jego intersemiotyczne związki, akcentuje korespondencję sztuk.
     Nauczyciele otrzymają bezpłatnie zestaw scenariuszy lekcji przygotowanych przez metodyków i doświadczonych pedagogów.
     Repertuar „Akademii Filmowej Multikino” został przystosowany do możliwości odbiorczych czterech grup wiekowych: dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych; dla uczniów klas IV-VI, dla gimnazjalistów i dla wychowanków szkół ponadgimnazjalnych.
     Pełen cykl obejmuje sześć spotkań w ciągu roku szkolnego. Na zajęcia składają się prelekcja, pokaz filmu edukacyjnego przygotowanego specjalnie na potrzeby Akademii Multikina, konkursy z nagrodami oraz seans filmu pełnometrażowego.
     
     Dla najmłodszych widzów przygotowano cykl „Od Mitu do Baśni Filmowej, czyli Kino z Tradycją” i filmy:
     „Diabli wiedzą, po co” (7 kwietnia)
     „Artur i Minimki” (4 maja)
     
     Uczniowie starszych klas wezmą udział w programie „Kino z Klasą - Vademecum Młodego Widza” i zobaczą:
     „Ruchomy zamek Hauru” (24 kwietnia)
     „Wallace i Gromit” (27 maja)
     
     Gimnazjaliści to „Już Nie Dzieci, Jeszcze Nie Dorośli”, na nich czekają następujące filmy:
     „Nieustraszeni bracia Grimm” (9 kwietnia)
     „Batman - początek” (8 maja)
     
     Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poznają „Dylematy Dojrzałości” i obejrzą takie hity, jak:
     „Kumple” (28 kwietnia)
     „Wesele” (14 maja).
     
     Karnet na cały semestr kosztuje 23 zł, bilet na pojedynczy film - 9 zł. Więcej informacji na temat programu udziela Marcin Derecki pod numerami telefonów: 55 612 83 00 i 502 555 992.
     
     Za udział w Akademii Filmowej Multikino na szkoły czekają cenne nagrody m.in. laptopy firmy Asus oraz książki i albumy ufundowane przez wydawnictwo National Geographic. Każda szkoła za uczestnictwo w programie otrzymuje od Multikina bezpłatną kartę szkolną, na której gromadzone są punkty. Wygrywają szkoły, które zgromadzą na karcie największą ilość punktów. O zajęciu miejsca w programie decyduje przelicznik ilości zdobytych punktów przez ilość uczniów uczęszczających do danej szkoły.
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Walentynki
Kalendarz Książkowy z Grawerem
PREZENT NA WALENTYNKI
Żarówki LED