Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teatr Alter Ego: Godzina człowieczej nicości

Podczas Meetingu Teatrów Poszukujących Dobrego Spotkania Elbląg będą reprezentowały dwie grupy. Jedną z nich jest "Alter Ego". We czwartek o godz. 20.15 na Dużej scenie młodzi artyści pokażą spektakl poetycki "Godzina człowieczej nicości".

"Alter Ego" nie trzeba chyba elbląskim miłośnikom teatru przedstawiać. Grupa działa od pięciu lat przy Teatrze Dramatycznym. Jej opiekunem i reżyserem spektakli jest Tomasz Walczak. Do tej pory "Alter Ego" przygotowało dziesięć premier.
     - W dobie wszechogarniającego zgiełku, krzywd i agresji jest miejsce, w którym można znaleźć przeżycie, skupienie, sztukę - to teatr. Teatr, uwrażliwia na piękno, uczy odpowiedzialności i miłości - mówi Tomasz Walczak. - Wszyscy potrzebujemy miłości i przyjaźni, bez których życie staje się smutne i ciężkie. Chcemy opowiadać o największym bogactwie, którego nie można spalić ani zniszczyć, nie można zabić - o pięknie ludzkich uczuć. Chcemy więcej, bo potrzebujemy prawdy o sobie samym, o drugim człowieku, a teatr odsłania ją jednym uniesieniem kurtyny. Potrzebujemy marzeń i spełniamy je wraz z bohaterami naszych spektakli. Potrzebujemy nadziej i teatr podaje ją jak świeży bochen pięknego chleba, który można dzielić bez końca.
     Z bliskości i serdeczności rodzi się sztuka teatru, spośród wszystkich sztuk - ona "najbardziej światłą jest robotą" - jak pięknie powiedział Cyprian Kamil Norwid. Bez słów, które sobie ofiarujemy na scenie, bez gestów, bez muzyki i światła nie byłoby teatru, a my bylibyśmy ubożsi. Teatr narodził się z człowiekiem, z nim trwał i przy nim pozostanie.
     Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność kontynuowania tradycji teatru dobrego i wartościowego, z którego młody aktor oraz młody widz wyniosą to, co najcenniejsze. Dlatego musimy cały czas rozwijać swoje pasje i zainteresowania, musimy doskonalić swój warsztat i poszukiwać nowych form wypowiedzi scenicznej, które będą epatowały prawdą i autentycznością przeżyć.
     Podczas Meetingu Teatrów Poszukujących Dobrego Spotkania "Alter Ego" zaprezentuje "Godzinę człowieczej nicości". Jest to poetycki spektakl, który powstał na podstawie tekstów Anny Świrszczyńskiej. Grupa dostała za niego wiele nagród na prestiżowych przeglądach i konkursach teatrów młodzieżowych.
     
     Tutaj znajduje się m.in. program II Ogólnopolskiego Meetingu Teatrów Poszukujących Dobrego Spotkania

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Plecaki i tornistry
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Trodat