Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To, co z rosyjskiego kina najlepsze

 
Elbląg, To, co z rosyjskiego kina najlepsze

Wszystkich kinomanów na pewno ucieszy wieść, że od 23 do 29 listopada, na ekranach kina „Światowid” znów zagoszczą najlepsze rosyjskie filmy. Rosyjska kinematografia będzie na wyciągnięcie ręki, przez cały tydzień – Sputnik już po raz siódmy będzie krążył nad Elblągiem.

7. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” odbył się w dniach 7 – 17 listopada w Warszawie, a następnie – jak co roku – wyruszył do kilkudziesięciu innych miast Polski. Ta edycja była poświęcona najważniejszym osiągnięciom w dziedzinie nauki oraz wybitnym naukowcom i noblistom. Sputnik uczcił pamięć trzech wybitnych reżyserów rosyjskich - Aleksieja Bałabanowa, Aleksieja Germana i Piotra Todorowskiego - prezentując retrospektywy ich filmów. 7. Sputnik po raz pierwszy rozszerzył swój repertuar, prezentując najlepsze filmy z krajów z byłego ZSRR w ramach bloku „Kinoszok”. Najnowsze i najgłośniejsze produkcje rosyjskie zostały wrzucone do festiwalowego „Kalejdoskopu”. To wszystko było w Warszawie.
     - Co będzie można zobaczyć w tym roku w kinie „Światowid”? Na pewno będą to prawdziwe perełki rosyjskiej kinematografii, rewelacja dla zapalonych kinomaniaków, bo takich produkcji praktycznie nie ma szans zobaczyć nigdzie w kinach w Polsce - mówi Aleksandra Bielska z kina „Światowid”. – Będą najnowsze filmy, ale znajdzie się również coś dla wielbicieli klasyki.
     Tegoroczna, siódma edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK, zagości w 40 miastach w całej Polsce, tradycyjnie już zawita również do Elbląga. Najnowsze filmy ostatnich edycji „Sputnika nad Polską” oraz klasykę rosyjskiej kinematografii widzowie w kolejnych miastach będą mogli oglądać od listopada do marca.
     
     Program elbląskich projekcji:

     23.11 (sobota), godz. 20.00 - „Żyć”, reż. W. Sigariew, 2012, 120 min
     24.11 (niedziela), godz. 20.00 - „Wujaszek Wania”, reż. A. Konczałowski, 1970, 104 min
     25.11 (poniedziałek), godz. 20.00 - „Ja”, reż. I. Wołoszyn, 2009, 89 min
     26.11 (wtorek),godz. 20.00 - „Syberia Monamor”, reż. S. Ross, 2011, 102 min
     27.11 (środa), godz. 20.00 - „Italianiec”, reż. A. Krawczuk, 2005, 92 min
     28.11 (czwartek) godz. 20:00 - „Tulipan”, reż. S. Dworcowej, 2009, 100 min
     29.11 (piątek) godz. 20.00 - „Pragnienie”, reż. D. Tjurin, 2013, 102 min
     Wszystkie filmy grane będą w sali kameralnej. Cena 10 złotych za film.
     Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.

Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem