UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warmiński Objazdowy Festiwal Filmowy

Elbląg, Warmiński Objazdowy Festiwal Filmowy

Pięć krótszych i dłuższych filmów, które łączy to, że ich twórcy pochodzą z Warmii. W niedzielę, 4 września, w kinie Światowid będzie można zobaczyć Warmiński Objazdowy Festiwal Filmowy. Wstęp wolny.

Organizatorem Festiwalu jest Warmińska Inicjatywa Filmowa, czyli grupa twórców z regionu Warmii.
     - Warmińska Inicjatywa Filmowa stara się animować środowisko pasjonatów filmu z regionu Warmii i chętnie promuje nowych zdolnych twórców, włączając ich filmy do corocznego "Objazdu". Członkowie grupy, głównie ludzie młodzi są laureatami licznych nagród i stypendiów. Początkowo, w wyniku młodzieńczych zainteresowań, dziś już w większości związani z filmowaniem także zawodowo, tworzą przestrzeń do własnych działań artystycznych - mówią o sobie twórcy.
     Grupa zawiązała się w 2008 roku, ale filmowcy działali już kilka lat wcześniej. Wśród młodych pasjonatów powstała idea zjednoczenia się, wymiany doświadczenia, współpracy i promocji, która z powodzeniem dziś się realizuje.Podczas niedzielnego pokazu będzie można zobaczyć pięć filmów z 2009, 2010 i 2011 roku. Inspiracją dla nich jest Warmia, jej przyroda, krajobrazy, ale także życie codzienne czy problemy społeczne, z którymi twórcy się spotykają.
     - Wierzymy, że nasze filmy szczególnie w przyszłości zawierać będą niesamowitego ducha Warmii. Każdego dnia staramy się dostrzec i wydobyć materię tkwiącą w powietrzu, ziemi i historii tego regionu. Oddajemy tę materię w charakterach naszych bohaterów, ich historiach, w plastyce filmowych kadrów, w dźwiękach i muzyce naszych filmów. Jednocześnie szukamy opowieści, które chcieliby przeżyć nasi widzowie - mówią członkowie Warmińskiej Inicjatywy Filmowej.
     
     W ramach Festiwalu będzie można zobaczyć następujące filmy:
     Etiuda1
     
Tomasz Jarząbek
     Rok: 2011 . Czas trwania: 9'32''
„Chciałbyś być kimś innym. A może ktoś chciałby być tobą". Senny obraz bezsennego Gietrzwałdu na Warmii. Bohater wchodzi do snu innej osoby.
     
     Spowity
     
Mateusz Placek
     Rok: 2010 . Czas trwania: 25'06''
     Bohater staje się ofiarą „prawa serii", które doprowadza do jego upadku. Wymykanie się rzeczywistości spod jego kontroli powoduje dezorientacje i pogłębia poczucie zagubienia. Rozpoczynają się dyskusje o motywach zaginięcia bohatera.
     
     Zakochany Olsztyn
     
Janek Sobaszek
     Rok: 2011 . Czas trwania: 5'
     Zwycięski film konkursu pt. „Zakochany Olsztyn" organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie z okazji Walentynek w roku 2011. Bohaterowie jeżdżą po mieście szukając parkingu na którym się poznali.
     
     Wysokie Napięcia
     
Marta Chyła
     Rok: 2010 . Czas trwania: 6'
     Film animowany opowiadający historię chłopca chcącego stać się mężczyzną, trochę szybciej niż to możliwe.
     
     Echa
     
Darren Mark Darko
     Rok: 2009 . Czas trwania: 17'
„Echa" to przeplatająca się wzajemnie historia Kasi i Sebastiana, pary młodych Polaków, pokazana na tle metafizycznej podróży, która mierzy się z Polską historią, kulturą i mitologią. Utrzymana w konwencji snu historia dwojga ludzi uwikłanych w tragiczną historię szpitala psychiatrycznego w olsztyńskim Kortowie.
     
     Warmiński Objazdowy Festiwal Filmowy w niedzielę, 4 września, o godz. 18 w sali kameralnej kina Światowid. Wstęp wolny.
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama