Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

EOK: Klasyka dla Smyka

 
Elbląg, EOK: Klasyka dla Smyka fot. arch. portEl

Już 29 lutego kolejna propozycja z cyklu "Klasyka dla smyka" adresowana do najmłodszych melomanów, ich rodziców i pań w ciąży. To połączenie elementów żywej muzyki poważnej w wirtuozowskim wykonaniu ze znakomitą rodzinną rozrywką oraz elementami pierwszej muzycznej edukacji najmłodszych. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenie. Sprawdź, czy wygrałaś.

Wystąpią:
     Jarosław Wyrzykowski - obój
     Szymon Morus - dyrygent
     Elbląska Orkiestra Kameralna
     Prowadzenie: Barbara Żurowska-Sutt
     
     W programie:
     W. A. Mozart Divertimento D-dur KV 136 cz. III
     H. M. Górecki Trzy utwory w dawnym stylu cz. II
     G. Rossini Sonata nr 1 na orkiestrę smyczkową cz. III
     R. Twardowski Tryptyk Mariacki cz. II i cz. IV
     C. Saint-Saens Karnawał Zwierząt – Osioł
     J. Brahms Taniec Węgierski nr 5
     A. Jarzębski Tamburetta
     
     Dlaczego warto przyjść z dziećmi?
     
Bo to właśnie muzykę poważną uważa się za ważne narzędzie rozwoju inteligencji dziecka, jego zdolności logicznego myślenia, zdolności językowych i matematycznych. Poza tym jest piękna, a przecież chcemy otaczać swoje dzieci pięknem. Specjalnie dla najmłodszych przygotowane będzie muzyczne miasteczko, parking dla wózków oraz pomieszczenie do przewijania i karmienia niemowląt.
     
     A panie w ciąży?
     
Ponieważ przyszłym mamom zaleca się słuchanie muzyki poważnej – Mozarta, Vivaldiego i innych, bo utwory te mają podobną rytmikę, co bicie serca. Dziecko słyszy już na długo przed urodzeniem. Nie tylko słyszy, ale też słucha i może mieć swoje ulubione kompozycje, słysząc je ożywia się lub uspokaja. Mimo, że dźwięki muzyki dobiegają do dziecka wygłuszone przez warstwę skóry i wód płodowych, to dziecko potrafi już rozpoznawać melodie.
     Na preferencje dziecka przed urodzeniem największy wpływ ma przyjemność odczuwana przez matkę. W organizmie człowieka, który słucha ulubionej muzyki, wytwarza się hormon szczęścia i to właśnie on powoduje, że również dziecko w łonie matki odczuwa przyjemność. Mamy zatem mają olbrzymi wpływ na preferencje muzyczne swojego dziecka. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko lubiło muzykę poważną, powinniśmy już podczas ciąży serwować maluszkowi porcję muzycznych doświadczeń.
     
"Klasyka dla Smyka" sala koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu, 29 lutego (środa) godz. 17:30.
     
***
     Pierwszy koncert z cyklu "Klasyka dla Smyka" odbył się 16 października 2011.
     Zaproszenie wygrała Anna Kwapiszewska. Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.

oprac.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem