Niedziela 09-12-2018, imieniny Wiesława, Leokadii
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kino Światowid: Sputnik na Elblągiem

Elbląg, Kino Światowid: Sputnik na Elblągiem Kadr z filmu "Pochowajcie mnie pod podłogą"

W kinie Światowid trwają repliki 4. Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK. Ostatniego dnia imprezy, w niedzielę 5 grudnia, zaprezentowane zostaną dwa filmu oraz bajka dla dzieci. Dorośli widzowie kina Światowid będą mieli okazję obejrzeć film Siergieja Snieżkina nagrodzony przez festiwalową publiczność „Pochowajcie mnie pod podłogą” oraz „Akt natury” Aleksandra Łungina. Dla naszych Czytelników mamy po dwa zaproszenia na każdy z filmów. Sprawdź, czy wygrałaś.

„Pochowajcie mnie pod podłogą”
     Ośmioletni Sasza Sawieliew mieszka z dziadkiem, słynnym aktorem, Zasłużonym Artystą ZSRR, i babcią. Babcia nie chce oddać chorowitego wnuczka córce Oldze, również aktorce. Olga ponownie wyszła za mąż i jest według swojej matki podstępną zdrajczynią knującą tylko jak wykraść chłopca, którym nie jest w stanie się prawidłowo opiekować. Babcia – domowy tyran, terroryzujący swoich bliskich miłością, której nie sposób odróżnić od nienawiści, za wszelką cenę chcę zatrzymać wnuczka przy sobie. Razem z matką niemalże rozrywają chłopczyka między sobą.
     Scenariusz i reżyseria Siergiej Snieżkin. Obsada: Aleksandr Drobitko, Swietłana Kriuczkowa, Aleksiej Pietrienko, Marija Szukszyna, Konstantin Worobjow. Rok produkcji: 2009.
     
     „Akt natury”
     Na motywach opowiadań Jurija Kowalowa. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednego dnia. Jurij, mieszkaniec Moskwy, ucieka przed swoim życiem i zamyka się na cztery spusty w leżącej na odludzi wiejskiej chacie. Już dawno powinien wracać do miasta, jednak Jurij, nie zważając na depresyjną aurę, błąka się po bezludnych łąkach, spaceruje po lesie, od czasu do czasu robiąc dowcipy miejscowym myśliwym. Jego żona i najlepszy przyjaciel nie widzą sensu w dalszym pobycie na wsi i chcą zmusić go do powrotu do Moskwy.
     Jurijowi wydaje się jednak, że dzięki swojemu odludziu zrozumie coś bardzo ważnego, co najwidoczniej jest poza możliwościami percepcji jego najbliższych. Zostawia żonę i przyjaciela i wyrusza samotnie do lasu, żeby zostać sam na sam z mitologizowaną przez siebie przyrodą. Wydaje się, że tajemnica jest tuż-tuż, na wyciągnięcie ręki. Jednak natura wciąga Jurija w grę według własnych reguł. „Akt natury” jest pierwszym rosyjskim pełnometrażowym filmem nakręconym kamerą cyfrową Canon 5D Mark II.
     Reżyseria: Aleksandr Łungin, Siergiej Osipjan. Scenariusz: Aleksandr Łungin, Siergiej Osipjan. Obsada: Gleb Podgorodinskij, Ksenija Kutiepowa, Michaił Płatnik, Fiodor Ławrow, Igor Czerniewicz. Rok produkcji: 2010.
     
     Dla naszych Czytelników mamy po dwa pojedyncze zaproszenia na każdy z filmów. Aby wygrać jedno z nich wystarczy wysłać wiadomość na adres konkurs@portel.pl w temat wpisać hasło „SPUTNIK” a w treści tytuł wybranego filmu oraz swoje imię i nazwisko.
     

***
     
 
     Dotychczas pojedyncze zaproszenia na poszczególne filmy wygrali:
     Dzień 1. "Barwy Granatu": Ewa Szybalska i Piotr Knerowicz; "Cienie zapomnianych przodków": Maciej Tuzimek i Aleksander Denisiuk.
     Dzień 2. "Brat": Dariusz Fiłonowicz i Izabela Drozdowska; "To nie boli": Ewa Mrozik i Marcin Koterwas.
     Dzień 3. "Babunia": Antek Rokicki i Marcin Trzonek; "Czas żniw": Radosław Stasiuk i Aleksandra Lach.
     Dzień 4. "Sala nr 6": Dorota Pikulska i Agnieszka Kopeć; "Dama z pieskiem": Jolanta Orzeszek i Marta Kuczmarska.
     Dzień 5. "Człowiek przy oknie": Justyna Kochanowska i Ewa Rekść, "Ja": Patrycja Rudzianiec i Angelina Żołądek.
     Dzień 6. "Półtora pokoju": Kamila Czachorowska i Juliusz Świderski, "Krótkie spięcie": Regina Szymańska i Aurelia Chmielewska.
     Dzień 7. "Pochowajcie mnie pod podłogą" Ewelina Dżugan i Dorota Lachowska, "Akt natury": Anna Michalak.
     Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
oprac.OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem