Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” . Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” .

Prezentacje młodych artystów

Elbląg, Prezentacje młodych artystów (fot. Damian Matwiejczyk).

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?” to nie tylko wieczorne koncerty gwiazd, ale przede wszystkim promocja młodych talentów. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie na przesłuchania konkursowe.

Prezentacjom konkursowym poświęcone będą trzy festiwalowe dni, podczas których młodzież będzie mogła przedstawi swoje możliwości wokalne, recytatorskie i kabaretowe. Tradycją tego festiwalu jest bowiem promocja młodych talentów, zapewnienie uzdolnionym młodym ludziom debiutu, możliwości zaistnienia na scenie. Do uczestnictwa w prezentacjach co roku zgłasza się ponad setka uczestników.
     - W tym roku podnieśliśmy nieco poprzeczkę. Chcieliśmy, by jubileuszowa edycja Festiwalu była wyjątkowa i pod tym względem – mówi Bożena Sielewicz, dyrektor Festiwalu „...Czy to jest kochanie?”. - Dlatego do występów zaprosiliśmy konkretnych artystów, a trzydzieści procent miejsc przeznaczyliśmy właśnie na promocję tych, którzy dopiero zaczynają.
     Prezentacje konkursowe w kategorii recytacji odbędą się pierwszego dnia Festiwalu, we wtorek w godz. 14 - 18 na Scenie na Piętrze CKiWM Światowid. Przesłuchania poprowadzi Bogusław Sobczuk. Przed profesjonalnym jury zaprezentują się m.in. cztery elblążanki Magda Roma Przybylska, Izabella Ejzler, Kamila Bubrowiecka i Dorota Piotrowicz.
     W czwartek 30 marca odbędą się prezentacje kabaretów i teatrów satyry. Przesłuchanie poprowadzi Andrzej Poniedzielski i Grupa MoCarta, konkurs potrwa od godz. 15 do 19.30. Wystąpią Dominika Kubacka, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Profil i Formacja Chatelet.
     W piątek w godz. 16-19 przesłuchania w kategorii piosenki artystycznej poprowadzi Mariusz Lubomski. Tego dnia wystąpią Piotr Olejnik, Drużyna Wawrzyna, Monika Załoga, Jagoda Kurpios, Krzysztof Madej, Janusz Kruciński, Agnieszka Grochowicz, Adrian Szejka, Agata Gałach, Michał Gorzeń, Ilona Rojewska, Ilona Sojda, Piotr Dąbrówka, Małgorzata Czajka, Krzysztof Napiórkowski, Iwona Kania i Anna Czuba.
     Pojedyncze zaproszenie na dzisiejsze prezentacje wygrała Kasia Polańska, natomiast dwa pojedyncze zaproszenia czwartkowe prezentacje kabaretów wygrali Monika Ratajczyk i Robert Wojtyna. Na piątkowe prezentacje w kategorii poezji śpiewanej pojedyncze zaproszenie otrzyma Zbigniew Tomaszewski.
     Bilety na prezentacje konkursowe są jeszcze w sprzedaży (poza kategorią kabarety i teatry satyry) w cenie 10 zł, a dla studentów i uczniów - 5 zł.
     O konkursie Mówi Bożena Sielewicz, dyrektor Festiwalu:
     

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Krewetkarium
Artemia
Królik minaturka
karma kanarek