Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Turkusowy Elbląg Turkusowy Elbląg

11. Żydowskie Motywy. Pokazy pofestiwalowe

Elbląg, 11. Żydowskie Motywy. Pokazy pofestiwalowe

W ramach pokazów pofestiwalowych 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy zapraszamy w piątek 20 listopada o godz. 18 do Biblioteki Elbląskiej na projekcję dwóch filmów dokumentalnych: „Mój arabski przyjaciel” oraz „Wschodnia Jerozolima-Zachodnia Jerozolima”. Wstęp wolny.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy jest jednym z największych tego typu festiwali w Europie, skoncentrowanym na tematyce żydowskiej we współczesnej kinematografii. Festiwal ma na celu pokazywanie tego, co najciekawsze w kulturze, historii i tradycji żydowskiej, a także promowanie idei tolerancji i wielokulturowości.
     - Chcemy zainteresować festiwalową publiczność tematyką dotyczącą tożsamości i doświadczenia żydowskiego na przestrzeni dziejów, przechowaniem dorobku kultury i tradycji jako źródła cywilizacji judeo-chrześcijańskiej - poprzez ekspresję artystyczną w sztuce filmowej. - organizatorzy o Festiwalu.
     
     20.11, godz. 18
     Mój arabski przyjaciel , reż. Noga Nezer, Izrael 2014
     
rodzaj filmu: dokumentalny
     czas trwania: 53 min.
     Streszczenie: Noga nie interesuje się konfliktem palestyńsko-izraelskim. Chce prowadzić wygodne życie w liberalnym Tel Awiwie. Jej życie ulega zmianie, kiedy znika jej palestyński przyjaciel Fahres, z którym mieszkała w Tel Awiwie. By go odnaleźć i dowiedzieć się, co tak naprawdę dla niej znaczy, Noga jest zmuszona do rozpoczęcia surrealistycznej, przerażającej i zadziwiającej podróży do rodzinnej wioski Fahresa na Zachodnim Brzegu.
     
     Reżyser: Noga Nezer urodziła się w Tel Awiwie. Ukończyła wydział fotografii, video i nowych mediów w Szkole Sztuk Pięknych i Rzemiosł Artystycznych Bezalel, a później Wydział Filmu Uniwersytetu w Tel Awiwie. Jest to jej pierwszy film fabularny.
     
     Wschodnia Jerozolima - Zachodnia Jerozolima, reż. Erez Miller, Henrique Cymerman, Izrael 2014

     rodzaj filmu: dokumentalny
     czas trwania: 80 min.
     Streszczenie: Na początku 2013 roku izraelski pieśniarz i autor piosenek David Broza wszedł do palestyńskiego studia nagraniowego we Wschodniej Jerozolimie pragnąc urzeczywistnić swoje wieloletnie marzenie, aby muzyka stała się mostem łączącym Palestyńczyków i Izraelczyków. Osiem dni i nocy muzyki, jedzenia i koleżeństwa przynosi nowatorski album i niezwykłą opowieść zawartą w filmie.
     
     Reżyserzy: Henrique Cymerman jest korespondentem portugalskiej, hiszpańskiej i brazylijskiej telewizji i gazet na Bliskim Wschodzie. Jest autorem książki Voices from the Centre of the World, zawierającej wywiady z najważniejszymi przywódcami Bliskiego Wschodu.
     Erez Miller jest reżyserem filmowym, autorem zdjęć i montażystą. Jego pierwszy film dokumentalny 443 otrzymał pierwszą nagrodę na Cinema South Film Festival (Izrael, 2010) i był pokazywany na festiwalach filmowych na całym świecie. Erez jest honorowym absolwentem Bezalel Academy of Arts and Design.
     
     Program kolejnych projekcji:
     27.11, godz. 18
     
Ischler, reż. Atilla Hartung, Węgry 2013
     Wieczorem patrzą na księżyc, reż. Joanna Helander, Bo Persson, Szwecja 2015
     
     4.12., godz. 18
     Głosy z budki, reż Lina Chaplin, Izrael 2014
     Minkowski | Saga , reż. Rafael Lewandowski, Polska 2013
     
     11.12, godz. 18
     Krok do wolności, reż. Alain Gsponer, Szwajcaria/Austria 2013
     Samuel, reż. Jan Kidawa-Błoński, Polska 2013
     
     Projekcje odbywają się w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.
     
     

Pokazy filmowe organizowane są dzięki uprzejmości organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy – Stowarzyszenia Żydowskie Motywy.

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych Mini