UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

12. Międzynarodowy Festiwal Żydowskie Motywy

Elbląg, 12. Międzynarodowy Festiwal Żydowskie Motywy

W ramach pokazów pofestiwalowych 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy Biblioteka Elbląska zaprasza na projekcje filmów. Dziś (4 listopada) będzie można zobaczyć film pt. "Walcząc ze strachem". Wstęp wolny.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy jest jednym z największych tego typu festiwali w Europie, skoncentrowanym na tematyce żydowskiej we współczesnej kinematografii. Festiwal ma na celu pokazywanie tego, co najciekawsze w kulturze, historii i tradycji żydowskiej, a także promowanie idei tolerancji i wielokulturowości.
       - Chcemy zainteresować festiwalową publiczność tematyką dotyczącą tożsamości i doświadczenia żydowskiego na przestrzeni dziejów, przechowaniem dorobku kultury i tradycji jako źródła cywilizacji judeo-chrześcijańskiej - poprzez ekspresję artystyczną w sztuce filmowej. - czytamy na stronie Festiwalu.
      
       Program tegorocznych pokazów:
       4 listopada, godz. 18
       Walcząc ze strachem, reż. Herz Frank, Maria Kravchenko, Izrael, Łotwa, Rosja, 2014, – dokumentalny, 80’
       18 listopada, godz. 18
       Sieroty rewolucji, reż. Igal Bursztyn, Izrael, 2015 – dokumentalny, 85’
       25 listopada, godz. 18
       Bente i Olek, reż Andrzej Titkow, Polska, 2015 – dokumentalny, 31’
       7 dni w St.Petersburgu, reż. Reuven Brodsky, Izrael, 2015 – dokumentalny 60’
      
       Projekcje odbywają się w sali audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.
       Pokazy filmowe organizowane są dzięki uprzejmości organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy – Stowarzyszenia Żydowskie Motywy.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama