UWAGA!

16. Letnich Ogrodów Polityki dzień drugi

 Elbląg, 16. Letnich Ogrodów Polityki dzień drugi

Drugiego dnia 16. Letnich Ogrodów Polityki odbędzie się wykład na temat prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej, podczas panelu porozmawiamy o tym, jak żyje się w Polsce trzydzieści lat od wydarzeń roku 1989. Wieczorem przed ogrodową publicznością wystąpi Jan Młynarski z nowym projektem Warszawskiego Combo Tanecznego z płyty „Sto lat Panie Staśku!”, która powstała w setną rocznicę urodzin Stanisława Grzesiuka.

Program:
       godz. 16:00
       „Zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi. Prawo i praktyka” – wykład dra Krzysztofa Lewandowskiego Dyrektora Generalnego ZAiKS dla adwokatów, radców prawnych okręgu pomorskiego i wszystkich chętnych
       Sala kinowa Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7 (wstęp wolny)
       Krzysztof Lewandowski – dyrektor generalny ZAiKS, prawnik, specjalista prawa autorskiego, prawa kultury i własności intelektualnej, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
      
       godz. 18:00
       „Społeczeństwo polskie po Okrągłym Stole” – panel dyskusyjny
       prowadzenie: red. Wiesław Władyka/ Tygodnik POLITYKA
       uczestnicy: prof. Tomasz Nałęcz, prof. Dorota Rancew-Sikora, Artur Domosławski
       Kamieniczki Elbląskie, ul. św. Ducha 3-4 (wstęp wolny)
      
       Tomasz Nałęcz – historyk, publicysta i polityk, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego. Poseł na Sejm II i IV kadencji (1993–1997, 2001–2005), w latach 2001–2005 wicemarszałek Sejmu IV kadencji, w latach 2010–2015 doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. historii i dziedzictwa narodowego. Autor i współautor wielu książek. Najnowsza książka profesora to „Czas przełomu 1989-1990” (współautorką jest dr hab. Daria Nałęcz). Publikacja będzie miała swoją premierę na Letnich Ogrodach w Elblągu.
      
       Dorota Rancew-Sikora – dr hab. socjologii, profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmuje się badaniami jakościowymi w obszarze życia codziennego i kultury.
      
       Artur Domosławski – dziennikarz i reporter, w latach 1991-2011 dziennikarz „Gazety Wyborczej”, od 2011 r. związany z Tygodnikiem POLITYKA. Interesuje się tematami związanymi z Ameryką Łacińską, ruchami antyglobalistycznymi, konfliktami społecznymi i religią. Autor wielu książek reporterskich, m.in. „Kapuściński non-fiction”, „Wykluczeni” i innych.
      
       godz. 20:00
       Jan Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne – koncert (cena biletu 50 zł)
       Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7
       Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to głównie piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar. Na swoim koncie mają trzy płyty: „Przyznaj się” (2014), „Dancing, salon, ulica” (2016), „Sto lat Panie Staśku” (2018). Nie byłoby Combo gdyby nie Grzesiuk – mówią członkowie zespołu. Janek Młynarki podczas koncertów gra na legendarnej bandżoli Grzesiuka.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Proponuję porozmawiać o pogromie w meczu z Izraelem.
  • "jak żyje się w Polsce trzydzieści lat od wydarzeń roku 1989" - jeżeli chodzi o gospodarkę - to zależy gdzie. Mieszkańcy wybranych, dużych miast żyją dobrze (a taki obraz się najłatwiej przedstawia), natomiast reszta to co innego. Szczególnie byłe miasta wojewódzkie zostały skazane na stagnację na rzecz większych, bo tak se ktoś po prostu zadecydował. Elbląg jest tu wisienką na torcie - bo z tego wszystkiego został dodatkowo wrzucony do najgorszego województwa, z którym ma niewiele wspólnego.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    laskipaa(2019-06-13)
  • Niestety, nie mogę przyjść ze względu na upał.
  • Bez obfitego zaopatrzenia Imprezy alkoholem - nie bedzie twórczej wymiany poglądów. .W tej chwili głos zabierają osoby pozbawione wyobrazni. .. i bez należytej wiedzy. Dyrektorze Biblioteki - na pamięc młodości - prosimy o zmianę kierunku działania. Te Ogrody to sztywna egzekutywa, rodem z PRL-u
Reklama