Środa 27-03-2019, imieniny Lidii, Ernesta
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

28. Salon Elbląski. Jutro wernisaż wystawy

 
Elbląg, 28. Salon Elbląski. Jutro wernisaż wystawy

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy 28. Salonu Elbląskiego, który odbędzie się w czwartek, 28 maja, o godz. 18. Wstęp wolny.

O wystawie pisze Marta Demko:
"Podczas tegorocznego, 28. Salonu Elbląskiego będziemy mieli okazję obejrzeć prace 35 artystów. Ośmioro z nich to twórcy po raz pierwszy pokazujący swoje prace w murach Galerii EL. Cieszy nas fakt, że są w tej grupie młodzi elblążanie, obecni studenci Akademii Sztuk Pięknych, którzy, wierzymy, jeszcze nie raz zaświadczą o swoich umiejętnościach, prezentując swoje prace w przyszłości w kolejnych instytucjach sztuki.
     Oprócz tego, że jest Salon wystawą dokumentującą najbardziej aktualne dokonania lokalnych twórców (według regulaminu, zgłoszone prace winny być wykonane w przeciągu ostatnich dwóch lat), jest także przestrzenią na przywołanie dorobku artystów, którzy w ostatnim czasie od nas odeszli. Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy w tym roku wiadomości o odejściu Jerzego Kosacza i Jerzego Krempa, którym na wystawie poświęcone będą dwa retrospektywne aneksy.
     Niewątpliwie, Salon Elbląski jest wystawą prezentującą najbardziej kompleksowo dorobek elbląskiego środowiska plastycznego.
     Promocja dokonań lokalnych twórców nie kończy się jednak we wnętrzu Galerii EL, ani w samym Elblągu. Cytując Dyrektora Galerii EL, Jarosława Denisiuka „o potencjale i dynamice naszego środowiska artystycznego decyduje suma wystąpień indywidualnych oraz zbiorowych ich przedstawicieli”.
     Wartym zatem podkreślenia jest fakt, że od końca maja 2014 r. do końca lutego br. prace elbląskich artystów zaprezentowane zostały w trzech ośrodkach za granicą – Nowogrodzie Wielkim, Sankt Petersburgu i estońskiej Narvie. W pokazach tych brało udział 19 artystów naszego środowiska, prezentujących 46 obiektów.
     Mamy nadzieję, że kolejne lata przyniosą wiele innych, coraz ciekawszych prezentacji naszych lokalnych twórców za granicą".
     
     Jarosław Denisiuk o samej koncepcji wystawy:
"Niewątpliwie ocena jurorska była w tym roku bardziej surowa niż kiedykolwiek wcześniej. Ale wierzę, że uzyskany efekt będzie dużo ciekawszy niż to bywało. Stoimy jako organizatorzy pokazu przed dylematem, który należałoby rozstrzygnąć. Pół / Otwarta formuła wystawy uległa być może już wyczerpaniu, dlatego interesującą według mnie byłaby propozycja organizacji przyszłej edycji Salonu Elbląskiego wokół hasła – idei wystawy, do którego odnieść mogliby się twórcy. Liczę tym samym na dyskusję i propozycje płynące od naszego środowiska."
     
     Uczestnicy:
     Jacek Albrecht , Olga Baszuro, Beata Ewa Białecka, Maciej Bychowski, Waldemar Cichoń, Bogusław Czerwiński, Jerzy Domino, Mirosław Dziewiałtowicz, Anna Gawron, Roma Jaruszewska, Pamela Jaworska, Karolina Kardas, Bogdan Kiliński, Paweł Konopka, Jerzy Kosacz, Michał Jerzy Kowalski, Janusz Kozak, Jerzy Kremp, Andrzej Jan Krzemiński, Benedykt Kroplewski, Liszon Liszewski, Małgorzata Olewnik, Zbyszek Opalewski, Mariusz Edward Owczarek, Bohdan Paczkowski, Wiktor Piskorz, Halina Różewicz – Książkiewicz, Józef Siwilewicz, Katarzyna Smeja – Skulimowska, Andrzej Sywula, Zbigniew Szmurło, Ryszard Tomczyk, Marta Tyszkowska, Margarita Wójcik, Dominik Żyłowski.
     
     Wystawa czynna do 18 lipca 2015 r.
     Informacje: Beata Branicka, CS Galeria EL, tel 55 625 67 80, beata.b@galeria-el.pl
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne BMW