Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

3 po 3. Wystawa w Światowidzie

 
Elbląg, 3 po 3. Wystawa w Światowidzie fot. nadesłana

„3 po 3” to tytuł wystawy, którą w kwietniu będzie można oglądać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Miłośnicy sztuki będą mogli zobaczyć na niej prace Ewy Łukiewskiej, Anny Panek i Benedykta Kroplewskiego.

Już 6 kwietnia w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich" Światowid" będzie można podziwiać prace trzech wyjątkowych artystów, którzy zdecydowali się na wspólną wystawę.
     - "Do trzech razy sztuka" - to tytuł naszej pierwszej wspólnej wystawy, która odbyła się w galerii "Pax" w Elblągu. Prezentacja ta spotkała się z przyjaznym odbiorem, dlatego po latach postanowiliśmy zorganizować kolejną, tym razem pod tytułem "3 po 3" – tak tłumaczą decyzję o wspólnej prezentacji swoich prac Ewa Łukiewska, Anna Panek, Benedykt Kroplewski.
     Benedykt Kroplewski - pochodzi z Malborka, gdzie urodził się w 1948 r. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Grafiki i Rzeźby w Gdańsku, w pracowniach Adama Harasa i Witolda Janowskiego. Dyplom obronił w 1980 r. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją i plakatem. Jest laureatem wielu nagród, a swoje prace prezentował prócz Polski m.in. w Japonii, Niemczech, Szwecji, we Włoszech, na Litwie i Łotwie.
     Ewa Łukiewska - dyplom uzyskała w 1981 r. na ASP w Gdańsku. Malarstwo w pracowni prof. Kazimierza Śramkiewicza, tkaninę w pracowni prof. Józefy Wnukowej. Zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem, rysunkiem i papierem ręcznie czerpanym. Brała udział w ponad 230 wystawach zbiorowych, a także zorganizowała 18 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia. Prowadzi działania edukacyjne wśród różnych grup wiekowych, jest uczestniczką międzynarodowych plenerów i projektów artystycznych. Jej prace są w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i poza jego granicami.
     Anna Panek - urodziła się w 1961 r. w Kołobrzegu. W 1989 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Studiowała na Wydziale Grafiki w Pracowni prof. Bogusława Halickiego. Zajmuje się malarstwem (akryl, olej, techniki własne), rysunkiem, grafiką użytkową oraz projektowaniem wnętrz. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz plenerów malarskich w kraju i za granicą.
     
     Wernisaż wystawy „3 po 3” odbędzie się w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w w środę, 6 kwietnia o godz. 18. Prace będzie można oglądać do 15 maja. Wstęp wolny.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem