Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Janek Krasicki Janek Krasicki

55 lat Światowida

 
Elbląg, 55 lat Światowida fot. nadesłana
Rek

Dokładnie za miesiąc Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu obchodzić będzie jubileusz 55-lecia działalności.

Gmach Elbląskiego Domu Kultury przy placu Kazimierza Jagiellończyka oddany został do użytku w 1962 roku. Przez lata zmieniały się pomysły na organizowanie życia kulturalnego, pojawiały się nowe inicjatywy i idee, które wcielali w życie kolejni dyrektorzy, pracownicy i współpracownicy ośrodka kultury. Wraz z przemianami administracyjnymi następowały przekształcenia w zakresie i celach działalności ośrodka kultury w Elblągu, a co za tym idzie – zmiany jego nazwy.
     Obecny dyrektor instytucji, Antoni Czyżyk, reprezentuje pokolenie menadżerów kultury – ludzi, którzy nie tylko starają się zaspokajać potrzeby kulturalne mieszkańców, ale też dostosowywali elbląską kulturę do standardów gospodarki rynkowej, zmienili sposób myślenia o sektorze kultury w regionie i realizowali pierwsze projekty finansowane ze źródeł zewnętrznych.
     - Jesteśmy wojewódzką, samorządową instytucją kultury, której siedzibą jest Elbląg, a obszarem działania cały kraj, ze szczególnym uwzględnieniem naszego regionu – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. - W ciągu 55 lat działalności instytucja przekształciła się z jednostki miejskiej, w wojewódzką i o zasięgu międzynarodowym.
     W roku 2017 CSE "Światowid" obchodzi jubileusz 55-lecia swojej działalności. Obchody zorganizowane zostaną w piątek, 17 marca.
     - Zapraszam w tym dniu do naszych pracowni, by zobaczyć, jak wygląda oferta "Światowida" i prowadzone tu zajęcia – dodaje Antoni Czyżyk. - Mam nadzieję spotkać tu tego dnia naszych przyjaciół i uczestników prowadzonych przez nas zajęć edukacyjnych.
     Tego dnia w specjalnym koncercie wystąpią Andrzej i Maja Sikorowscy. Andrzej Sikorowski jest autorem piosenek, wokalistą i gitarzystą, liderem Grupy Pod Budą i twórcą większości jej piosenek. W 2003 roku do Grupy Pod Budą dołączyła jego córka, Maja, a od 2005 Sikorowscy zaczęli występować w duecie. W minionym roku ukazał się ich najnowszy album „Okno na Planty”.
     Jubileusz jest także okazją do spotkań po latach ludzi, którzy pracowali w „Światowidzie”. Osoby, które chcą wziąć udział w obchodach proszone są o zgłaszanie się telefonicznie lub mailowo pod numerem telefonu 55 611 20 70 lub na adres mailowy pr@swiatowid.elblag.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca.
     Jubileusz 55-lecia Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wraz z koncertem Andrzeja i Mai Sikorowskich odbędzie się 17 marca o godz. 18 w dużej sali kina Światowid.
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA