Niedziela 18-11-2018, imieniny Karoliny, Romana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

71369 czyli sztuka w pudełku

Elbląg, 71369 czyli sztuka w pudełku

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w czwartek, 9 czerwca o godz. 18 na wernisaż zbiorowej wystawy "71369" autorstwa asystentów Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP.

Tytułowa liczba 71369 to iloczyn wymiarów standardowego pudełka, używanego do przesyłek pocztowych - 53,5 x 29 x 46 cm. Michał Borys, Marcin Chomicki, Maciej Czyżewski, Maciej Duchowski, Mikołaj Dziekański, Arkadiusz Karapuda, Rafał Kowalski, Tomasz Milanowski, Jan Mioduszewski, Sylwester Piędziejewski, Igor Przybylski i Łukasz Rudnicki postanowili zmierzyć się z tak konkretnie określoną przestrzenią. Każdy z nich podszedł do tego zadania indywidualnie, w sposób bądź to charakterystyczny dla swojej twórczości lub całkowicie odmienny, wynikający właśnie z potrzeby samoograniczenia się do otrzymanej powierzchni. Małej, lecz wbrew pozorom wymagającej. Różnorodność technik i podejścia do tematu sprawia, że jest to dwanaście prac, tak różnych, jak ich autorzy.
     
     Michał Borys
     Ur. w 1970 w Warszawie. Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1995 otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego. Od 1995 związany z macierzystym wydziałem, gdzie obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek, dzieląc swoje zainteresowania pomiędzy światem martwej natury, gdzie prowadzi malarskie poszukiwania piękna zamkniętego w prostych codziennych przedmiotach, a światem zewnętrznym, wiodącym małymi uliczkami, zaułkami, klatkami schodowymi w miejsca dobrze i mniej znane.
     
     Marcin Chomicki
     Ur. w 1976. W latach 2000-2005 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Leona Tarasewicza w 2005. Od 2004 asystent na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, w Pracowni Rysunku dr hab. Wojciecha Zubali. Zajmuje się malarstwem, fotografią, animacją 3D. Współtwórca i współprowadzący Galerię 2.0 na warszawskiej ASP. Mieszka i pracuje w Warszawie. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendysta programu „Młoda Polska” (2011). www.chomicki.art.pl.
     
     Maciej Czyżewski
     Ur. w 1985. W latach 2005-2010 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. W 2010 dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka. W 2010 zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Malarstwa i Rysunku dla I roku na macierzystym wydziale. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.
     
     Maciek Duchowski
     Ur. w 1981. W latach 2000-2005 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom w 2005 w pracowni malarstwa prof. Wiesława Szamborskiego. W latach 2006-2008 studia w Dutch Art Institute w Enschede, Holandia. Zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem i video.
     
     Mikołaj Dziekański
     Ur. w 1978 w Warszawie. W latach 1997-2001 studia na Wydziale Rolnym warszawskiej SGGW, gdzie uzyskał tytuł inżyniera rolnictwa. W latach 2000-2005 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Za pracę dyplomową otrzymał wyróżnienie dziekańskie oraz nagrodę „Dyplom 2005” ufundowaną przez Wojewodę Mazowieckiego z inicjatywy prof. Józefa Szajny i Galerii Studio. Od 2006 pracuje na rodzimej uczelni jako asystent w pracowni prof. Mariana Czapli. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i malarstwem ściennym. Mieszka i pracuje w Józefowie.
     
     Arkadiusz Karapuda
     Ur. w 1981 w Żyrardowie. W 2005 stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. W 2007 uzyskał dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni malarstwa prof. Marka Sapetto. Za pracę dyplomową otrzymał Nagrodę im. Józefa Szajny, Nagrodę Poseł do Parlamentu Europejskiego Ewy Tomaszewskiej oraz Nagrodę Banku BPH. W 2008 stypendysta „Inicjatywy Entry”. Laureat 7. Międzynarodowych Warsztatów Malarskich - Pieńków 2008. W latach 2007-2010 pracował na stanowisku asystenta w Pracowni Malarstwa prof. Marka Sapetto, obecnie w pracowni prof. Stanisława Baja na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Mieszka i pracuje w Warszawie.
     
     Rafał Kowalski
     Ur. w 1973 w Warszawie. W latach 1994-99 studiował na warszawskiej ASP. W 1996 prowadził program telewizyjny „Wizje na wizji” poświęcony sztuce. W 1999 obronił z wyróżnieniem dyplom w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka. Od 1996 pracuje na warszawskiej ASP, początkowo jako pełniący obowiązki asystenta, a od 1999 jako asystent w pracowni prof. Marka Sapetto. Od 2004 w Pracowni Rysunku prof. Marka Wyrzykowskiego. W 2008 obronił doktorat na warszawskiej ASP. Od 2009 pełni funkcję adiunkta. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.
     
     Tomasz Milanowski
     Studiował w latach 1993-1998 na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka. Od 1997 pracuje na Wydziale Malarstwa. W 2008 uzyskał tytuł doktora sztuk pięknych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Jest autorem wystaw indywidualnych i uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, m. in. Museum Kunst und Gewerbe w Hamburgu, Max Planck Instytut w Berlinie, Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, Galerii Olimpia w Krakowie, Galerii Focus w Poznaniu, Aptece Sztuki w Warszawie.
     
     Jan Mioduszewski
     Od 2002 r. wszystkie wystąpienia sygnuje Fabryka Mebli. Projekt Fabryka Mebli zespala malarstwo, fotografię, instalacje i performance (wg własnej definicji autora still performance). Realizacje malarskie to obrazy - meble. W twórczości porusza problemy iluzji i mimetyzmu. „W realizowanym od 2002 roku projekcie Fabryka Mebli wprowadza malarstwo w interakcje z rzeczywistością (…) Maluje iluzjonistyczne przedmioty organizujące naszą codzienność” (Tekstylia bis, Słownik młodej polskiej kultury, korporacja ha!art 2006). W nieruchomych performance używa malowanych kostiumów. Wyróżniony w konkursie malarskim Bielska Jesień w 2005. Pracuje na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP w Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych prowadzonej przez prof. Jacka Dyrzyńskiego. Od 2009 roku współtworzy galerię 2.0 mieszczącą się na strychu Pałacu Raczyńskich w warszawskiej ASP. Współpracuje z galerią lokal30.
     
     Sylwester Piędziejewski
     Ur. w 1966 w Gostyninie. W latach 1989-1994 studiował na na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem w 1994. Od 1997 pracuje jako adiunkt I stopnia - w Pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego. Realizacje malarstwa monumentalnego oraz prace konserwatorskie w Polsce, Rosji i we Włoszech. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, monumentalnym i rysunkiem. Wykonuje także wiele działań z zakresu realizacji malarstwa ściennego oraz konserwacji polichromii.
     
     Igor Przybylski
     W 2002 uzyskał dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego. Od 2004 pracuje na stanowisku asystenta w Pracowni Malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Mieszka i pracuje w Warszawie. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce, Niemczech, Austrii, Włoszech, Szwecji, na Słowacji i na Węgrzech, jest autorem 21 wystaw indywidualnych. Współpracuje z Galerią [m kwadrat] z Warszawy. www.przybylski.republika.pl
     
     Łukasz Rudnicki
     Ur. w1973 w Warszawie. Studia artystyczne rozpoczął w 1993 na warszawskiej ASP w Pracowni Malarstwa prof. Wiesława Kruczkowskiego i Pracowni Rysunku prof. Marka Sapetty. Od 1996 do 1998 roku pełnił obowiązki asystenta w Pracowni Rysunku prof. Ryszarda Sekuły na macierzystej uczelni. W 1998 został asystentem w tejże pracowni. Od 2007 jest doktorem sztuk plastycznych. W 2008 otrzymał stanowisko adiunkta. W 1997 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. W 1998 otrzymał dyplom z wyróżnieniem za cykl obrazów i rysunków powstałych pod kierunkiem prof. Zbigniewa Gostomskiego oraz aneks z grafiki warsztatowej przygotowany w pracowni prof. Rafała Strenta. W 1998 został wyróżniony za najlepszą pracę dyplomową na Wydziale Malarstwa nagrodą NSZZ ”Solidarność”.
     
     Wystawa w nawie głównej CS Galerii EL będzie dostępna do 7 lipca.
     CS Galeria EL czynna w godzinach: wtorek – sobota: 10 – 18, niedziela: 10-17, poniedziałek: nieczynne
     Bilety wstępu w cenie: 8 zł – normalny, 4 zł – ulgowy, 16 zł – rodzinny.
Beata Branicka, CS Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED