Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

8. MSA. Wystawy w Światowidzie

 
Elbląg, 8. MSA. Wystawy w Światowidzie
fot. Krzysztof Gołuch

Spektakle, koncerty i warsztaty to jeszcze nie wszystkie atrakcje 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, które dzisiaj (20 listopada) rozpoczynają się w „Światowidzie”. Organizatorzy zapraszają także na wernisaże.

Wernisaż fotografii Krzysztofa Gołucha „Przełamując stereotypy” odbędzie się dzisiaj (20 listopada) o godz. 18. Na fotografiach, prezentowanych na II piętrze CSE, zobaczymy pokazane bez zbędnej egzaltacji codzienne zmaganie się z życiem osób niepełnosprawnych, ich radości i smutki. Spotkamy małą Viktorię podczas zajęć integracyjnych i niepełnosprawnego posła podczas wspólnej zabawy z rodziną. Możemy zobaczyć także silnych i twardych zawodników rugby na wózkach czy kruche i delikatne niepełnosprawne modelki, łamiące konwenanse i prezentujące modę ślubną.
     - Zdjęcia dają odmienne spojrzenie na zjawisko niepełnosprawności, gdzie przede wszystkim ważny jest człowiek niezależnie od stanu zdrowia czy intelektu, a wystawę można oglądać do 14 grudnia - zachęca Teresa Miłoszewska, organizatorka MSA.
     Z kolei w Galerii Nobilis - w sobotę o godz. 16 odbędzie się też wernisaż prac uczestników Międzynarodowego Pleneru Artystycznego "Impresje". Będzie można zobaczyć prace artystów, które powstały w Janowie pod Elblągiem, gdzie odbywał się plener.
     - Janów pod Elblągiem to niezwykłe miejsce, a jeszcze bardziej niezwykłe powstają tam prace artystów – mówi Teresa Miłoszewska. - Atmosferę pleneru budował zabytkowy pałac i jego urokliwe otoczenie, które było inspiracją dla artystów. Burza emocji artystycznych daje efekty w postaci nieoczekiwanych dokonań twórczych, czego dowodem niech będzie niniejsza wystawa oraz towarzysząca jej publikacja.
     Obrazy, zdjęcia, wiersze oddają ducha czasu spędzonego podczas pleneru. Wystawę będzie można oglądać do 14 grudnia.
     - Zarówno miłośników wystaw, jak i wszystkich mieszkańców regionu zapraszamy także do oglądania występów muzycznych i teatralnych uczestników 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. Celem naszych działań jest przełamywanie barier społecznych i szeroko pojęta integracja – dodaje Teresa Miłoszewska.
     
     Szczegółowy program MSA dostępny jest w tym artykule
     
     Organizatorami 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art" w Elblągu.
     Głównym Partnerem imprezy jest Grupa LOTOS S.A.
     Sponsorem MSA jest FLSmidth MAAG Gear.
     Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Miasto Elbląg.

     
     
Patronem medialnym 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
     
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne BMW
Soczewki progresywne 390zł
Okulary przeciwsłoneczne Henko