Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

99 historii na papierze

Elbląg, 99 historii na papierze (fot. Damian Matwiejczyk)

W Galeria EL otwarto wczoraj wystawę krakowskiego artysty Piotra Jargusza.

Piotr Jargusz odbył studia na wydziale malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom uzyskał w pracowni prof. Włodzimierza Kunza w 1987 r.), studiował także na wydziale grafiki ASP pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana. Trzykrotnie był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Obecnie jest adiunktem w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem oraz pracą pedagogiczną, jest także autorem tekstów o sztuce.
     Jargusz to artysta poszukujący nowych środków wyrazu. Jednych zachwyca ekspresja, gwałtowność jego pociągnięć pędzla, programowy „brak troski” o regularność stosowanych formatów, malowanie na wszystkim, „co znajduje się pod ręką” (od pewnego czasu zrezygnował z płócien na rzecz desek, blachy, grubej tektury itp.); innych to właśnie irytuje i zniechęca.
     Na wystawie w Galerii EL Jargusz prezentuje swój ostatni cykl prac „99 historii na papierze, prace z cyklu DOM”. Autor tak mówi o tym cyklu: „W symbolu domu mistycy widzieli arkę, ogród, naczynie mądrości, analogię ludzkiego ciała i identyfikacje: dom, ciało, myśli ludzkie, życie. Dom, to centrum przenikania się proporcji z całą swoją metafizyką codzienności, jest dla mnie pretekstem do przemyśleń na temat granicy własnych doświadczeń. Na temat stanu posiadania. Obrazy, które maluję, są w równym stopniu badaniem emocji co dokumentowaniem sytuacji. Pytaniem o moją prowincję w środku świata, o centrum przestrzeni prywatnej, o fundament. To też opowieść o szukaniu obrazem i o mieszkaniu w obrazach i słowach."
     Wystawę Piotra Jargusza można będzie oglądać do 14 maja.
     Mówi dyrektor Galerii EL Zbyszek Opalewski:
BUK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA
Kuchnia inna niż inne