Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Abrakadabra” Marcina Jurzysty – spotkanie z autorem

Elbląg, „Abrakadabra” Marcina Jurzysty – spotkanie z autorem

W sobotę, 28 lutego o godz. 18 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Marcinem Jurzystą – poetą, laureatem Elbląskiej Książki Roku 2011, którego druga książka poetycka pt. „Abrakadabra” została wydana w ubiegłym roku. Wstęp wolny.

Marcin Jurzysta – ur. 1983 r. w Elblągu, gdzie skończył Szkołę Podstawową nr 19 im. Boh. Westerplatte i II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka. Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Doktorat obronił na Wydziale Filologicznym UMK w Toruniu.
     Jest laureatem kilkudziesięciu konkursów literackich, jak sam mówi najważniejszą, bo związaną z jego rodzinnym miastem, jest dla niego Nagroda w Konkursie Na Elbląską Książkę Roku 2011. Nagrodę tę otrzymał za wydaną nakładem łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w ramach Biblioteki czasopisma „Arterie”, „Ciuciubabkę”. Oprócz tego jest laureatem m.in. Międzynarodowego Konkursu Literackiego OFF MAGAZINE w Londynie, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. H. Poświatowskiej w Częstochowie, Ogólnopolskiego Konkursu im. K.K. Baczyńskiego w Łodzi, Ogólnopolskiego Konkursu im. R. Wojaczka. Publikował w czasopismach, m.in. „Studium”, „Toposie”, „Odrze”, „Lampie”, „Kresach”, „Akcencie”, „Czasie Kultury”, „Kwartalniku Artystycznym”, „Portrecie”, „Opcjach”, „Pograniczach”, „Tyglu Kultury”, „Pro Arte”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Redzie”, „Migotaniach, Przejaśnieniach”, „Przystani Biura Literackiego” oraz w wielu almanachach pokonkursowych. Jego wiersze tłumaczone były na jęz. angielski, niemiecki i czeski.
     
„Abrakadabra” została wydana w ubiegłym roku przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi i Dom Literatury w Łodzi, w serii Biblioteka ARTERII.
     Rozmowę z autorem poprowadzi Dorota Hodyl.
     
***
     Książka do wygrania w konkursie portEl.pl
     
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z mapami
Fototapety do sypialni
Obraz na alupanelu 300x60 - Panorama
Fototapety ze sportami