Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Alternatywne wsparcie kultury

 
Elbląg, Alternatywne wsparcie kultury
Rek

Już we wrześniu odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Literatury Wielorzecze. W Elblągu po raz kolejny pojawią się znani literaci i krytycy, a mieszkańcy będą mieli okazję spotkać się z literaturą w przestrzeni całego miasta. Przygotowania trwają, a na jednym z portali finansowania społecznościowego ruszyła zbiórka brakujących środków na organizację imprezy.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Alternatywni, grupa elbląskich pasjonatów literatury i kultury. - Chcemy po raz kolejny zalać Elbląg słowem pisanym, poszerzyć zasięg odbiorców. Jedno z naszych bieżących działań - Elbląska Scena Literacka, organizowana przy współpracy z Teatrem im. Aleksandra Sewruka ma swoją stałą publiczność. Co nas bardzo cieszy, jednak chcielibyśmy trafić do ludzi, którzy do teatru nie przychodzą, szczególnie zależy nam na młodzieży - mówi Dominika Lewicka – Klucznik, prezes Stowarzyszenia Alternatywni.
     Dlatego spotkania będą odbywały się w przestrzeni całego miasta, z założenia angażując mieszkańców do uczestniczenia w literaturze. - Spotkamy się w pubach, środkach komunikacji miejskiej, klubach muzycznych czy kinie. Będziemy czytać książki, pisać teksty i śpiewać poezję. W planach są wieczory autorskie, warsztaty, panele dyskusyjne, koncerty, happeningi, spektakle teatralne i gra miejska – zapowiada.
     Poprzednia edycja rozrosła się na skalę ogólnopolską, a festiwal został nagrodzony jako najlepsza inicjatywa organizacji pozarządowych oraz otrzymał status Wydarzenie Roku od Prezydenta Miasta Elbląg. - Takich osiągnięć nie można zaprzepaścić, chcemy kontynuować nasze dzieło, poszerzać je, ulepszać - podkreśla prezes Alternatywnych.
     Do tego jednak potrzebne są środki. Stowarzyszenie otrzymało częściowe wsparcie finansowe z miasta, ale kwota, jaką dysponuje wciąż nie jest wystarczająca, by utrzymać zeszłoroczny poziom imprezy. Stąd pomysł na finansowanie społecznościowe - popularną formę zbierania pieniędzy na przedsięwzięcia kulturalne. Zasady takich akcji są proste – wspierający oferują określoną kwotę, otrzymując w zamian prezenty od twórców, najczęściej związane z projektem np. wspomagający wydanie płyty może liczyć na krążek od artysty.
     W tym przypadku zebrane pieniądze pozwolą na opłacenie części honorariów twórców oraz zapewnienie im noclegów. Natomiast na liście prezentów znalazły się książki czy gadżety związane z wydarzeniem. Ponadto członkowie Stowarzyszenia, którzy przy samym festiwalu pracują w formie wolontariatu, również dorzucają do puli podarków coś od siebie. Choć łączy ich wspólna pasja do literatury, zawodowo są specjalistami w różnych dziedzinach, a wspomagającym oferują swój czas i pracę. I tak, w zamian za wsparcie projektu zapraszają m.in. na lekcje angielskiego, szkolenie dotyczące diety czy sesje doradczo-coachingową.
     Zbiórka na IV Festiwal Literatury Wielorzecze odbywa się na portalu wspieramkulture.pl pod linkiem.
     Więcej informacji oraz wstępny program festiwalu można też znaleźć na fan page Stowarzyszenia Alternatywni.
Dominika Lewicka-Klucznik, Stowarzyszenie Alternatywni
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX
OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne Oscar Ventura