Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Artyści-pedagodzy w „Laboratorium”

 
Elbląg, Artyści-pedagodzy w „Laboratorium”

W czwartek, 19 marca o godz. 18 w Laboratorium Galerii El odbędzie się wernisaż wystawy prac nauczycieli gronowskiego Liceum Plastycznego. Druga wystawa nauczycieli Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym jest kolejną po trzech latach prezentacją artystów związanych zawodowo z tą młodą, działającą zaledwie siódmy rok, placówką.

Mimo krótkiej historii dorobek szkoły jest imponujący. Od początku szkoła z powodzeniem uczestniczy w wielu prestiżowych przedsięwzięciach, przeglądach, konkursach, akcjach ulicznych, wymianach międzynarodowych, zaprasza wybitnych artystów polskich i zagranicznych, których angażuje w gościnne zajęcia i warsztaty, utrzymuje stały kontakt z gdańską Akademią Sztuk Pięknych, dorocznie organizuje własny konkurs o zasięgu ogólnopolskim wyznaczając sobie  poczesne miejsce na mapie kulturalnej kraju i Europy. Uczniowie zdobywają nagrody, również te w postaci indeksów na wyższe uczelnie. Honorowym patronatem obejmuje szkołę Centrum Sztuki  Galeria EL - wizytówka miasta w dziedzinie sztuki współczesnej. Tam właśnie ma miejsce obecna wystawa. Szkoła to przede wszystkim ludzie, sztab ludzi. Oprócz tych, którzy sprawują pieczę nad zarządzaniem, nade wszystko nad ogólnym wykształceniem młodzieży i przygotowaniem do matury, są także nauczyciele – artyści, czynni zawodowo w swoich dyscyplinach plastycznych, biorący udział w wystawach, uczestniczący w życiu kulturalnym i  należący do twórczej elity. To oni w głównej mierze nadają szkole artystyczny styl. Stały kontakt z rzemiosłem sprawia, że mogą być dla swoich wychowanków wiarygodni. To bardzo ważne, bowiem w szkołach tego typu najlepiej sprawdza się relacja mentorska, uczeń – mistrz, mimo niespotykanej  gdzie indziej zażyłości i familiarnej atmosfery. Wystawa w „Laboratorium” - wyodrębnionej części Galerii EL, zajmującej się bieżącą twórczością środowiska elbląskiego, jest  prezentacją ich aktualnego dorobku.
Zbigniew Chrostek, Liceum Plastyczne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
POLO z HAFTEM
Ręcznik z haftem
Naszywki