Środa 21-11-2018, imieniny Janusza, Konrada
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrz Parkowania Mistrz Parkowania

Artyści z Medyka

Elbląg, Artyści z Medyka Na wernisażu.

Szkoła Policealna im J. Romanowskiej w Elblągu (Medyk) była organizatorem wystawy i aukcji prac plastycznych wykonanych przez młodzież z I i II roku Wydziału Terapii Zajęciowej. Wernisaż odbył się w Galerii Miś Art. przy ul. Fabrycznej w piątek 13 czerwca.

- Wystawa jest podsumowaniem pracy twórczej młodzieży uczącej się na Wydziale Terapii Zajęciowej - informuje Beata Wrzosek, nauczycielka w Medyku. - Otworzyła ją pani Stanisława Bujnowicz - dyrektor szkoły. Przybyli goście, nauczyciele oraz sami twórcy prac mieli okazję obejrzenia dorobku twórczego przyszłych terapeutów zajęciowych. Wydział Terapii Zajęciowej powstał w Elbląskiej Szkole Medycznej w 2000 roku, jako nasza odpowiedź na duże zapotrzebowanie do pracy z osobami niepełnosprawnymi, chorymi i starszymi. Na przestrzeni tych lat organizowane były liczne kiermasze, wystawy szkolne, ale obecna wystawa jest pierwszą o takiej randze. Animatorami tego przedsięwzięcia są nauczyciele pracujący na Wydziale Terapii Zajęciowej, specjaliści w zakresie pracy terapeutycznej, artyści plastycy. To połączenie jest szczególnie ważne, ponieważ daje gwarancję uchwycenia sedna pracy terapeuty zajęciowego w ramach zajęć arteterapeutycznych. Wystawa udowodniła, że niemożliwe staje się możliwe..., a każdy z nas może odkryć w sobie twórcę.
     Arteterapia (terapia sztuką) wyzwala aktywność twórczą, wyrównuje braki i ograniczenia psychofizyczne, a jednocześnie obniża napięcie i pomaga nazwać problem. Pozwala na akceptację siebie i innych. Nadaje sens i wzbogaca życie ludzi niepełnosprawnych.
     Terapia sztuką pozwala kształtować takie umiejętności, jak np. rozpoznawanie i wyrażanie własnych emocji, wyrażanie ich w sposób akceptowany przez otoczenie. Jest dostępna dla każdego.
     Aukcja prac słuchaczy Medyka, która przeprowadzono w trakcie wernisażu, cieszyła się wielkim zainteresowaniem, towarzyszyły jej gorące emocje. Dochód z aukcji został przekazany na fundusz pracowni terapii zajęciowej.
     Wystawę prac można oglądać do końca sierpnia w Galerii Miś Art.
     
     Relacja Marty Hajkowicz:
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna