Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Artystyczne Kadyny

 
Elbląg, Artystyczne Kadyny
fot. nadesłana

Dziś (2 lipca) rozpoczyna się plener artystyczny w Kadynach, odbywający się w ramach projektu "Ślady kultury - dziedzictwo znane i nieznane".

W plenerze udział weźmie młodzież, a także nauczyciele i instruktorzy. Organizatorzy przygotowali również działania, które mają charakter otwarty. Każdy może uczestniczyć w zajęciach z malowania kafli i hafciarstwa, wykładzie oraz w konkursie rzeźby w piasku.W środę, 3 lipca w Świetlicy „Kadyna” będzie okazja żeby trochę się wyciszyć, odpocząć, przypomnieć sobie różne rodzaje ściegów…oraz ludowe mądrości, bo od godziny 15 do 17 będą trwały warsztaty z wyszywania dawnych przysłów.
     Następnego dnia można zarezerwować jeszcze więcej czasu, w gościnnych progach Świetlicy „Kadyna” odbędą się warsztaty z malowania kafli – od godz. 15 do 17. Warsztaty nawiązują do naszych regionalnych tradycji, bo kafle były szczytowym wytworem ceramiki mazurskiej. O godz. 18 nastąpi otwarcie wystawy prac uczestników zajęć Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” z Elbląga. Na wystawie, która będzie czynna do końca wakacji, znajdą się prace ceramiczne, szkło artystyczne i tkaniny malowane woskiem.
     Dla głodnych wiedzy o sztuce przygotowany został wykład – prof. Marek Szczęsny z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będzie opowiadał o polskiej sztuce i architekturze. Przedstawi nasz kraj, jako miejsce spotkania gotyku niemieckiego i renesansu włoskiego. Wykład odbędzie się o godz. 18.30.
     W piątek wszystkie działania przeniosą się na plażę – od 12 do 15 będzie trwał otwarty konkurs rzeźby w piasku – udział mogą wziąć wszyscy chętni bez względu na wiek, a temat prac jest dowolny. Dla najlepszych rzeźbiarzy przewidziane są drobne upominki. To też dzień, w którym będzie można oglądać prace stworzone przez uczestników pleneru – prace prezentowane będą na kadyńskiej plaży.
     Uczestników pleneru można przy pracy podglądać przez cały czas trwania pleneru. Celem w tym roku będzie przede wszystkim nawiązanie do ceramicznych tradycji regionu – Kadyny słynęły z ceramiki majoliki. Motywem przewodnim warsztatów będą formy ceramiczne służące rozrywce – gwizdki, ptaszki i inne elementy ozdobne. Podczas pleneru będą również wykonywane tradycyjne kafle.
     Plan działań:
     3 lipca, godz. 15-17 wyszywanie dawnych przysłów w Świetlicy „Kadyna”
     4 lipca, godz. 15-17 malowanie na kaflach w Świetlicy „Kadyna”
     4 lipca, godz. 18 otwarcie wystawy prac uczestników zajęć CSE „Światowid” z Elbląga
     4 lipca, godz.18.30 wykład prof. Marka Szczęsnego, „Polska jako miejsce spotkania gotyku niemieckiego i renesansu włoskiego, wykład na podstawie zabytków architektury, malarstwa, rzeźby, ceramiki i grafiki” w Świetlicy „Kadyna”
     5 lipca, godz. 12-16 otwarty konkurs rzeźby w piasku na plaży
     5 lipca na plaży będzie można oglądać efekty pracy uczestników pleneru.
     
     Plener rozpocznie się 2 lipca i potrwa do 6 lipca. Odbywa się w ramach projektu „Ślady kultury - dziedzictwo znane i nieznane” jego organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie „Jantar”. Wstęp na wszystkie działania jest wolny.
     
     
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego.
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem