UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Artystyczne Kadyny

 
Artystyczne Kadyny

Wspólne malowanie, podróż ze szkicownikiem, rzeźbienie w piasku oraz warsztaty z etnologiem – to tylko niektóre z atrakcji pleneru w Kadynach. Etnowakacje potrwają do 11 lipca.

Spotkania na plaży nad Zalewem Wiślanym już na stałe wpisały się w wakacyjny krajobraz Kadyn. Nic dziwnego, ciekawa historia i urokliwy krajobraz tej malowniczej miejscowości już od dziewięciu lat przyciągają artystów, którzy pod kierunkiem profesora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Marka Szczęsnego tworzą m.in. obrazy, rzeźby i ceramiczne kafle. To właśnie kafle stały się rozpoznawalnym znakiem Kadyn, więc tradycyjnie podczas pleneru nie zabraknie wypału prac ceramicznych w piecu węgierskim oraz tworzenia kafli, których pozostałości wciąż można znaleźć nad Zalewem Wiślanym.
       - Uczestnicy warsztatów będą mogli wcielić się także w rolę etnologów – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, organizator pleneru. – Chętni dowiedzą się na czym polega praca badacza, jak również sami będą gromadzili informacje o Kadynach. Spotkają się z mieszkańcami tej urokliwej miejscowości i kto wie, może zdobędą cenną wiedzę od lokalnych twórców ludowych.
       Plener „Kadyny – wioska sztuki” odbywa się w tym roku pod hasłem „Etnowakacje”, ale niezmiennie w programie pozostały działania na plaży, w których mogą wziąć udział mieszkańcy i turyści. Na przykład w podróż ze szkicownikiem może pojechać każdy, kto 9 lipca o godz. 10 zjawi się pod Świetlicą Kadyna w Kadynach. Plażowicze będą mogli wziąć udział w konkursie rzeźby w piasku, a dzieci - w warsztatach graficznych lub tych zorganizowanych przez etnologa.
       Prace, które powstaną podczas pleneru w Kadynach na początku września będzie można oglądać na początku września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
      
       Program pleneru
       8 lipca: konkurs rzeźby w piasku – najciekawsze realizacje zostaną nagrodzone,
       9 lipca godz. 10: Wyjazd (spod Świetlicy Kadyna) w podróż ze szkicownikiem Szlakiem Kopernikowskim. Trasa będzie prowadziła przez Rynek w Tolkmicku, wzdłuż kolei nadzalewowej, przez Leśniczówkę Nowy Wiek do Świętego Kamienia,
       9 lipca godz. 19: W Świetlicy Kadyna, profesor Marek Szczęsny przedstawi postać Wita Stwosza. Opowie m.in. o nowościach ostatnich badań z zakresu historii sztuki dotyczących nieznanych technik i rozwiązań używanych przez Wita w czasie, kiedy był mniej znanym rzeźbiarzem, jak również wtedy, kiedy popadł w niełaskę...
       10 lipca godz. 11 – 13: W Nowej Świetlicy w Kadynach odbędą się warsztaty graficzne - tworzenie ex librisów i pieczęci w technikach kakografii, gipsorytu, linorytu, monotypii.
       10 lipca godz. 18.30: W Świetlicy Kadyna odbędzie się otwarcie wystawy prac osób uczestniczących w poprzednich edycjach plenerów, plaży będzie można oglądać efekty prac uczestników pleneru.
       Udział we wszystkich działaniach jest bezpłatny.
      
      
Plener w Kadynach odbędzie się w ramach projektu "Rękodzieło - sztuka warta zachodu", który realizuje Stowarzyszenie "Jantar" wspólnie z CSE "Światowid" w Elblągu. Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)