Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Artystyczne zajęcia w MDK

W Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu ruszają sekcje dla dzieci i młodzieży. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie - począwszy od teatru, przez muzykę, modelarstwo, po zajęcia plastyczne. Do połowy września można zapisywać się do poszczególnych pracowni.

Młodzieżowy Dom Kultury poszerza i dostosowuje swoją ofertę do potrzeb i zainteresowań młodych elblążan. Jedną z nowych inicjatyw jest teatr dziecięcy, który poprowadzi Wojciech Karpiński, muzyk, kompozytor, nauczyciel. Zaprasza on uzdolnione muzycznie i teatralnie dzieci ze szkół podstawowych.
     Mini Studio Gier Dramatycznych to sekcja prowadzona przez Ninę Dziwniel-Stępkę, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Są to zajęcia dla młodych ludzi, których, jak podkreśla dyrektor, interesuje teatr, literatura, muzyka i drugi człowiek. Nina Dziwniel-Stępka zaprasza zainteresowanych studiowaniem w przyszłości w szkołach teatralnych czy też chcących pracować nad rozwojem swojej osobowości.
     Dzieci i młodzież uzdolniona muzycznie ma także w czym wybierać. Ryszard Skotnicki zaprasza do pracowni muzyki dawnej, której uczestnicy mogą pochwalić się wieloma sukcesami oraz ciekawymi wyjazdami. Ryszard Skotnicki od ponad 20 lat zaraża swoją pasją młodzież, także i syna Marcina, uzdolnionego muzyka, który również będzie prowadził w tym roku w MDK lekcje muzyki dawnej. Pracownia zaprasza na naukę gry na fletach, instrumentach perkusyjnych, które połączone są z poznawaniem sztuki, szczególnie muzyki renesansów i baroku, w „towarzystwie” pięknych strojów i kopii dawnych instrumentów.
     Natomiast zajęcia wokalne, indywidualne i zespołowe, prowadzi Katarzyna Panicz. Sekcja muzyki wokalnej przygotowuje do udziałów w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Katarzyna Panicz prowadzi dziecięcy zespół wokalny Szalone Małolaty oraz młodzieżowy Na cztery czwarte i grupy poezji śpiewanej.
     Dużym powodzeniem cieszą się zajęcia gitary klasycznej, akustycznej i elektrycznej. Na lekcje indywidualne wszystkich chętnych, także początkujących, zapraszają Grzegorz Holeniewski i Rafał Wawrzyk.
     Młodzież zainteresowana muzyką jazzową ćwiczy pod kierownictwem Szymona Zuehlke, saksofonisty i inicjatora wielu lokalnych muzycznych przedsięwzięć. Marcin Gawdzis, artysta grający na trąbce i fortepianie, jazzman zaprasza początkujących i średnio zaawansowanych muzyków na otwarte spotkania muzyczne, czyli zajęcia z podstawy improwizacji w muzyce rozrywkowej.
     Mocną stroną placówki są sekcje plastyczne, które odnoszą corocznie wiele sukcesów. Prowadzą ją elbląscy plastycy: Małgorzata Mielnicka, Andrzej Sywula i Piotr Romanowski. Dzieci z sekcji plastycznej mogą pochwalić się nagrodami zdobytymi między innymi na międzynarodowym konkursie „Od morza jesteśmy”, ogólnopolskim - „Krajobraz Polski” i lokalnym - „Elbląg przyjazny środowisku”. Z kolei starsi uczestnicy corocznie dostają się na Akademie Sztuk Pięknych i inne kierunki plastyczne, a pomagają im w tym nauczyciele MDK, którzy organizują zajęcia przygotowawcze na studia artystyczne. Młodzieżowa Pracownia Plastyczna zaprasza na zajęcia z rysunki, malarstwa, rzeźby, a także od tego roku na zajęcia z fotografii cyfrowej.
     Pracownia komputerowa to propozycja szczególnie dla najmłodszych. Instruktor tej pracowni Marek Kazimierczak organizuje zajęcia, na które zaprasza dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.
     Dzieci oraz młodzież zainteresowaną modelarstwem zaprasza Leszek Kapczyński, który prowadzi Modelarnię Szkutniczo-Lotniczą.
     Młodzieżowy Dom Kultury prowadzi także zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodzin. Nauczyciele tej pracowni - Grażyna Kacprzak i Ewa Wojtkiewicz zapraszają na zajęcia z edukacji teatralnej i rekreacyjne.
     Więcej szczegółowych informacji: www.mdk.elblag.pl oraz tel. 055 233 48 34.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI