Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg

„Bajeczna Miniatura” na skrzypce

 
Elbląg, „Bajeczna Miniatura” na skrzypce Konstanty Andrzej Kulka zainaugurował „Bajeczną Miniaturę” (fot. Anna Dembińska)
Rek

67 młodych skrzypków z całej Polski spotkało się w elbląskiej szkole muzycznej na I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Bajeczna Miniatura” i Warsztatach Skrzypcowych. Zmagania młodych adeptów wiolonistyki zainaugurował koncert światowej sławy skrzypka Konstantego Andrzeja Kulki.

Konkurs i Warsztaty dla uczniów szkół muzycznych pierwszego stopnia zorganizował Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego i Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki w Elblągu.
     Uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności w obecności wybitnych skrzypków-wirtuozów i skrzypków-kompozytorów dziecięcej literatury skrzypcowej: prof. Krystyny Jureckiej, prof. Antoniego Cofalika, mgr Ewy Iwan i mgr Doroty Obijalskiej. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu reprezentowało dwoje uczniów: Hanna Rączka i Gabriel Ciechorski. Uczestnicy konkursu walczyli o laur zwycięzcy, nagrodę Grand Prix - współczesne skrzypce lutnicze oraz nagrodę specjalną - dofinansowanie do kursów muzycznych.
     Jury wyłoniło zwycięzców m. in: Adama Liley, Hannę Pozorską, Wiktorię Białostocką, Sarę Dragan i Antoniego Ingielewicza - laureata Gdand Prix. Gabriel Ciechorski z ZPSM w Elblągu, otrzymał IV nagrodę.
     W ramach warsztatów młodzi skrzypkowie spotkali się i pracowali z wirtuozami i kompozytorami podczas wykładów i lekcji mistrzowskich. Konkurs i Warsztaty odbyły się dzięki życzliwości władz miasta i instytucji kulturalnych Elbląga oraz hojności sponsorów. Podziękowania kierujemy do jury, zaproszonych gości, uczestników konkursu oraz rodziców i uczniów ZPSM w Elblągu.
     Cieszymy się, że konkurs odbył się w ZPSM w Elblągu w czasie jubileuszu 60–lecia szkoły i zyskał pełne uznanie uczestników. Liczymy, że za dwa lata spotkamy się w Elblągu na II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Bajeczna Miniatura”.

Beata Glaza - Sutt
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Polar z haftem
Naszywka GODŁO
POLO z HAFTEM