Niedziela 17-06-2018, imieniny Alberta, Laury
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Bajeczna Miniatura” na skrzypce

 
Elbląg, „Bajeczna Miniatura” na skrzypce Konstanty Andrzej Kulka zainaugurował „Bajeczną Miniaturę” (fot. Anna Dembińska)
Rek

67 młodych skrzypków z całej Polski spotkało się w elbląskiej szkole muzycznej na I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Bajeczna Miniatura” i Warsztatach Skrzypcowych. Zmagania młodych adeptów wiolonistyki zainaugurował koncert światowej sławy skrzypka Konstantego Andrzeja Kulki.

Konkurs i Warsztaty dla uczniów szkół muzycznych pierwszego stopnia zorganizował Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego i Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki w Elblągu.
     Uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności w obecności wybitnych skrzypków-wirtuozów i skrzypków-kompozytorów dziecięcej literatury skrzypcowej: prof. Krystyny Jureckiej, prof. Antoniego Cofalika, mgr Ewy Iwan i mgr Doroty Obijalskiej. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu reprezentowało dwoje uczniów: Hanna Rączka i Gabriel Ciechorski. Uczestnicy konkursu walczyli o laur zwycięzcy, nagrodę Grand Prix - współczesne skrzypce lutnicze oraz nagrodę specjalną - dofinansowanie do kursów muzycznych.
     Jury wyłoniło zwycięzców m. in: Adama Liley, Hannę Pozorską, Wiktorię Białostocką, Sarę Dragan i Antoniego Ingielewicza - laureata Gdand Prix. Gabriel Ciechorski z ZPSM w Elblągu, otrzymał IV nagrodę.
     W ramach warsztatów młodzi skrzypkowie spotkali się i pracowali z wirtuozami i kompozytorami podczas wykładów i lekcji mistrzowskich. Konkurs i Warsztaty odbyły się dzięki życzliwości władz miasta i instytucji kulturalnych Elbląga oraz hojności sponsorów. Podziękowania kierujemy do jury, zaproszonych gości, uczestników konkursu oraz rodziców i uczniów ZPSM w Elblągu.
     Cieszymy się, że konkurs odbył się w ZPSM w Elblągu w czasie jubileuszu 60–lecia szkoły i zyskał pełne uznanie uczestników. Liczymy, że za dwa lata spotkamy się w Elblągu na II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Bajeczna Miniatura”.

Beata Glaza - Sutt
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

karma kanarek
Królik minaturka
Karma dla papug średnich
Cats Best 10L