Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Batik, szkło i ceramika na lekcjach plastycznych

 
Elbląg, Batik, szkło i ceramika na lekcjach plastycznych fot. nadesłana

Tworzenie na deskach, ale również szkło artystyczne, ceramika, papieroplastyka, batiki, kolaż – zamiast zwykłej lekcji plastyki, szkoły mogą korzystać z propozycji CSE „Światowid” – lekcji w profesjonalnych pracowniach, z instruktorem i w niecodziennych technikach. Lekcje plastyczne to działanie cykliczne przeznaczone dla szkół i przedszkoli.

Zajęcia plastyczne przeznaczone są dla dzieci i młodzieży szkolnej. Mają one na celu pokazanie technik plastycznych i specjalistycznych pracowni, których zwykle nie ma w szkołach. Uczestnicy mają okazję poznać nowe urządzenia, narzędzia i materiały, mogą również wykonać prace na konkursy i przeglądy.
     Propozycja obejmuje gotowe już scenariusze zajęć, a wśród nich m.in. „W pracowni garncarza”, „Szkło artystyczne”, „Deski malowane”, „Tkaniny malowane”, „Pomaluj kafle”, „Papiernia-techniki papieroplastyki, wikliny papierowej”, a także zajęcia w technikach malarskich -impast, frotage, collage, asamblaż.
     - W szkole, na lekcjach plastyki, w liceum na wiedzy o kulturze, czy nawet w szkołach wyższych na odpowiednich zajęciach rzadko jest możliwość pracy w glinie, przy batikach czy malarstwa na szkle - mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki. - Można natomiast tworzyć je w pracowniach „Światowida”, stąd pomysł na lekcje plastyczne poza szkołą - w ośrodku kultury.
     Podczas Lekcji dzieci mają możliwość poznania różnych materiałów, procesów tworzenia, poznania poszczególnych etapów pracy w wybranej technice.
     - Chcemy udostępniać nasze pracownie opierając się na współpracy ze szkołami. Od lat rozpowszechnianie edukacji artystycznej dzieci, młodzieży, ale także dorosłych jest dla nas ważne nie tylko na zajęciach popołudniowych w formie kursów i sekcji, ale właśnie w postaci przedpołudniowych lekcji plastycznych - dodaje Ewa Bednarska-Siwilewicz.
     Od września z lekcji plastycznych skorzystały szkoły nr 23 w Elblągu oraz Szkoła nr 18. Dzieci tworzyły kompozycje na deskach.
     Lekcje można zamawiać pod nr tel 55 611 20 64 lub mailowo: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem