Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będzie się działo w Światowidzie

 
Elbląg, Będzie się działo w Światowidzie
Rek

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza od 17 do 25 listopada na szereg wydarzeń kulturalnych. - W najbliższych dniach bezpłatnie można wziąć udział w targach dla seniorów, koncercie patriotycznym „Nasza Niepodległość”, spektaklach, wystawach, projekcji filmów dokumentalnych i warsztatach w ramach Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych – zapowiada Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”.

– Zapraszamy także na wydarzenie pod nazwą „Oblicza Warmii i Mazur”, podczas którego prezentowane będą walory naszego regionu i podsumowany zostanie trwający dwa lata projekt „Warmio, quo vadis?” - dodaje.
     
     Targi Seniora Teraz My!

     W piątek, 17 listopada od godziny 11.00 do 17.00 budynek przy pl. Jagiellończyka wypełni się stoiskami, na których różne organizacje, firmy i instytucje prezentować będą swoją ofertę skierowaną do seniorów.
     - Targi zostały podzielone na dwie strefy: kreatywnego seniora i aktywnego seniora – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid”, organizatorka. – Dla zwiedzających będzie to doskonała okazja poznania oferty produktów i usług z różnych dziedzin, m.in. zdrowia, sportu i rekreacji, urody i stylu, kultury i nauki czy prawa i finansów. Targi są realizowane w ramach projektu „Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2017”.
     
     Oblicza Warmii i Mazur

     Przez dwa lata Światowid podejmował działania na rzecz Warmii - upowszechniania wiedzy o jej dziedzictwie materialnym i niematerialnym. W sobotę, 18 listopada od godziny 10 do 16 odbędzie się impreza pn. „Oblicza Warmii i Mazur” oraz konferencja podsumowująca projekt „Warmio, quo vadis?”. Program będzie zrealizowany w formie prelekcji, warsztatów oraz stoisk poszczególnych firm z asortymentem i usługami związanymi z naszym regionem: agroturystyką, usługami hotelarskimi, kulinariami, produktami regionalnymi, rękodziełem, działalnością kulturalną, edukacyjną, społeczną itp. Nie zabraknie więc kiermaszu tradycyjnych potraw, będzie także występ zespołu ludowego „Karszewianki”.
     O godzinie 10.30 rozpocznie się natomiast konferencja podsumowująca projekt „Warmio, quo vadis”, który dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Będzie więc okazja do spotkania z historykami, regionalistami, miłośnikami Warmii i do dyskusji o tym regionie.
     
     Koncert „Nasza Niepodległość”

     W niedzielę, 19 listopada o godz. 16 w sali kina „Światowid” odbędzie się niezwykły koncert pt. „Nasza Niepodległość”, w wykonaniu dzieci i młodzieży z sekcji wokalnej „Skaczące nutki” z CSE „Światowid”, sekcji muzycznej MDK, „The Songs" z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu oraz zespołu instrumentalnego „Krystynki". Podczas koncertu usłyszymy nowe aranżacje utworów patriotycznych, repertuar tematyką nawiązujący do najważniejszych momentów w historii Polski. Podążymy także ścieżką doświadczeń gen. Nieczuja-Ostrowskiego, którego losy staną się kanwą koncertu. Młodym talentom towarzyszyć będą muzycy – Bartosz Krzywda (kierownictwo artystyczne, instrumenty klawiszowe, Paweł Batycki (perkusja), Marcin Kłosowski (gitara basowa), Radosław Szewczyk (gitara), Szymon Zuehlke (saksofony). Za przygotowanie wokalne odpowiedzialna jest Urszula Zajko-Olejniczak. Wstęp na koncert jest bezpłatny, za okazaniem wejściówki (do odbioru w kasie CSE „Światowid” od 14.11.2017). Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
     
     Międzynarodowe Spotkania Artystyczne
     Tradycyjnie jesienią w Elblągu odbywają się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23-25 listopada. 11 MSA zainauguruje w czwartek, 23 listopada o godz. 12, niezwykły spektakl, który pokaże Teatr Razem z zespołem muzycznym „Remont pomp”. - W ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych odbędzie się wiele inspirujących spotkań i wydarzeń – mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka MSA. – Jednym z działań będzie happening plastyczny „Strefa twórczości”. Wykreujmy wspólnie miejsce, w którym spontaniczna ekspresja, a każdy ją ma, może się swobodnie wyrazić.
     Istotnym punktem programu MSA będą warsztaty artystyczne dla osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy planują warsztaty muzyczne, teatralne i plastyczne.
     - Nasze działania mają charakter integracyjny, pomijamy stereotypy i bariery – dodaje Teresa Miłoszewska. – Na większość wydarzeń, tj. spektakle, warsztaty i wystawy, wstęp jest bezpłatny. Bilety obowiązują na koncert Ani Brody z muzykami, który odbędzie się 23 listopada o godz. 19. Kosztują niewiele, zaledwie 10 złotych od osoby, bo to projekt społeczny.
CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat